niedziela, 21 października 2007

Relacja po spotkaniu hobbystów

W dniu wczorajszym, tj. 20 października odbyło się zapowiadane na stronach Centrum Hobbystycznego DecoKreacje 'Spotkanie z pasją', które tym razem powędrowało do Polic. W przytulnych pomieszczeniach siedziby 'Impulsu' po raz kolejny spotkały się hobbystki stęsknione wspólnych spotkań i wymiany doświadczeń po wakacyjnej przerwie.

Gościem specjalnym spotkania była p. Hanna Orska, historyk sztuki, artysta plastyk, mentor szczecińskich artystów i "kulturalna dama" Zamku Książąt Pomorskich, która blisko przez 30. lat kreowała na nim sztukę szczecińską organizując liczne wystawy, gromadząc wokół siebie artystów, również amatorów.
Pani Hanna zachwyciła nas opowiadaniami o rozwoju kultury szczecińskiej, swoim spojrzeniu na sztukę i twórców oraz swoją otwartość na ludzką pasję, autentyzm i warsztat zaklęty w naszym tworzeniu. Szybko dało sie odnaleźć powiązania Sztuki przez duże S z tym co powstaje w domach wielu pasjonatów rękodzieła.

Pani Hanna nie szczędziła też słów zachwytu nad naszymi pracami i kreatywnością. Zaproponowała nam też udział w pewnym projekcie o którym już wkrótce! Urzeczona atmosferą spotkania obiecała stawić sie na kolejne, na co gorąco liczymy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich niezdecydowanych i tych, kótórym się dotrzeć do nas nie udało na kolejne spotkanie za miesiąc! :)

A oto krótka fotorelacja ze spotkania:

Pani Hania opowiada o swojej pracy na Zamku Ksiażąt Pomorskich i o swoich życiowych perypetiach.

Jola przywiozła kolejną patchworkową własnoręcznie uszyta kołderkę dla kolejnego chorego dziecka, współtworzoną z innymi "kołderkowymi ciociami" z akcji "Za jeden uśmiech". Jola jest już mistrzynią w tym temacie - żebyście widzieli te piękne misterne pikowania w wymyślne kształty!

Nie mogłyśmy wyjść z podziwu z kunsztu Joli. Pani Hania, która po raz pierwszy widziała taką pracę, nie mogła się nacieszyć takiej Sztuce dla takiej pięknej idei.


Również prace wykonane techniką decoupage nie umknęły uwadze dziewczyn :)


Pani Hanna zaproponowała nam udział w projekcie "Dawne zawody", o którym więcej powiemy już wkrótce.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie z pasją :)

3 komentarze:

Jolcia pisze...

Jest mi bardzo przyjemnie, że mogłam być i promować to co lubię... czyli "Kołderki za jeden usmiech" :)))

Anonimowy pisze...

Spotkanie jak zwykle cudowne:) Miło było poznać Panią Hannę i spotkać się znów z Wami. Dziewczyny - prace rewelacyjne, kołderka Joli, Marzenki swetry i oczywiście decu Agi, Olu czekam już na świąteczne frywolitki i bombki:)

Anonimowy pisze...

Miło było znów się z wami spotkać, zobaczyć wasze prace i przytulić kołderkę wyhaftowaną i uszytą sercem przez ciocie kołderkowe