sobota, 8 grudnia 2007

Filcowanie na mokro - warsztaty jeszcze w grudniu!

Dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są filcowaniem, mamy świetną wiadomość!
Jeszcze w tym miesiacu - 15. grudnia na godz. 14.15 zapraszamy na warsztaty filcowania na mokro.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę filcowania wełny owczej na mokro, wykonując torebeczkę z wfilcowanym wzorem. Filcowanie „na okrągło” pozwoli na uzyskanie formy przestrzennej kształtowanej pod wpływem ciepła rąk.
Dowiedzą się również o tym jak wełna się filcuje, jaka jest historia filcu i tradycyjne azjatyckie wzornictwo, jak można współcześnie twórczo wykorzystywać filc.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Jackowiak z poznańskiej Pracowni Artystycznej SAMOGRAJ - kulturoznawca, fascynuje się sztuką tradycyjną i ludową. Filcowania nauczyła się na Węgrzech kilka lat temu. Technika pracy i produkty, które wykonuje wywodzą się z tradycji azjatyckich nomadów. Inspiracje czerpie z wzornictwa, kolorystyki i form z Mongolii, Kazachstanu, Kirgizji, Turkmenistanu, Dagestanu, tworząc jednak „filcaki” z myślą o współczesnym użytkowaniu. Jest jedną z najprężniej działających osób w dziedzinie filcowania przyczyniając się do intensywnego propagowania tej unikalnej sztuki w Polsce.

Czas trwania warsztatów: 3-4 godz.
Minimalna liczba uczestników: 5 osób
Maksymalna liczba uczestników: 8-10 osób

Cena 130 zł

Zgłoszenia prosimy kierować pod adres: warsztaty@decokreacje.com bądź telefonicznie: 0 505 411 482 .

Serdecznie zapraszamy!
1 komentarz:

odd pisze...

Malo tu zdjec Waszych kreacji. Milo widziec, ze Filcowanie jako hobby, staje sie coraz bardziej popularne :)). Podoba mi sie Wasz blog. Bede zagladac. Pozdrawiam.

odd
www.woolitbe.blogspot.be