sobota, 1 września 2007

Decoupage: Podstawy - Technika serwetkowa i crackle jednoskładnikowe

    
Prowadząca warsztaty:
Agnieszka Sowińska -
Jestem przykładem tego, że pasja może stać się sposobem na życie i realizację marzeń. Zawsze drzemała we mnie artystyczna dusza, którą starałam się odkrywać tworząc w różnych technikach. Od sześciu lat moją pasją jest technika decoupage, w której nieustannie tworzę i szkolę się poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Przed pięcioma laty jako pierwsza w Szczecinie zaproponowałam warsztaty hobbystyczne dotyczących tej techniki, przekazując swoją pasję innym po dziś dzień. W wolnych chwilach oddaję się również z przyjemnością innym technikom: filcowaniu, ręcznie robionej biżuterii, tworzeniu różnych dekoracji, odnawianiu starych mebli i przedmiotów użytku codziennego.Inicjatorka i właścicielka Centrum Hobbystycznego DecoKreacje.

Stopień trudności: * (Warsztaty dla początkujących)

Opis warsztatów:
Decoupage (z języka francuskiego: wycinanka) to technika polegająca na zdobieniu przedmiotów wcześniej wyciętymi papierowymi motywami i pokrywaniu ich licznymi warstwami lakieru, tak by naklejone wzory wtopiły się w tło i imitowały malunki. Można w ten sposób efektownie ozdobić przedmioty z drewna, ceramiki, szkła, metalu czy plastiku, ozdobić tkaninę czy świece. Technika ta umożliwia proste stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Decoupage, jak każda sztuka przez duże S wymaga co prawda nieco cierpliwości i precyzji, ale daje nieograniczone możliwości zastosowań tej techniki i łączenia z innymi jak np. crackle, przecierkami, pastami strukturalnymi, złoceniami i innymi.

Zapraszam na warsztaty z podstaw techniki decoupage. Drewniane lusterko postarzymy techniką crackle -spękaniami imitujących popękaną ze starości farbę, a następnie ozdobimy pracę serwetkami papierowymi (technika serwetkowa). Poznasz wszystkie materiały niezbędne do rozpoczęcia przygody z decoupage, cenne rady - w co warto inwestować,  w co nie warto, jakie produkty są warte polecenia, jak estetycznie malować, kleić i lakierować.

Podczas warsztatów nauczysz się:
- jak przygotować drewno do dalszego ozdabiania,
- stosowania crackle jednoskładnikowego,
- jak uzyskać kształtne, estetyczne spękania i mieć wpływ na ich wielkość i gęstość,
- jak przyklejać bez zbędnych zmarszczeń papierowe serwetki (nauczysz się odpowiedniej techniki, dowiesz się jakie kleje i pędzle są najlepsze),
- jak zabezpieczać ozdobione przedmioty.

Plan warsztatów:
1. Wstęp: słów kilka o historii techniki, możliwościach zastosowań, omówienie materiałów.
2. Przygotowanie powierzchni drewnanej.
3. Wykonanie spękań imitujących popękaną farbę (nakładanie farb i lakieru pękającego).
4. Wybór, wycinanie i kompozycja motywów.
5. Przyklejanie wybranych motywów, opcjonalnie: wkomponowywanie motywu w tło.
6. Wykończenie pracy

Czas trwania: 3 godz.
Maksymalna liczba uczestników: 8 os.

Koszt warsztatów: 60 zł

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu 91 422-84-82, mailowo: decokreacje@decokreacje.pl lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Niedziałkowskiego 21.


Sprawdź najbliższy termin warsztatów w TERMINARZU WARSZTATÓW.

Brak komentarzy: