środa, 3 listopada 2010

Wtapianie papieru ryżowego w tło czyli pokaz technik cieniowania

Fanką papierów ryżowych (i nie tylko) Decomanii jestem od pierwszej chwili zetknięcia się z nimi, mniej więcej pięć lat tamu. Bezsprzeczny jest sam fakt wygody pracy z nimi - z jednej strony wytrzymałe i łatwiejsze w przyklejaniu od tradycyjnych serwetek, z drugiej - pięknie wtapiają się w tło i nie wymagają zbyt wielu warstw lakieru celem wyrównania powierzchni tak jak klasyczne papiery. Do tego wszystkiego dochodzi piękne wzornictwo - subtelne, kobiece i bardzo romantyczne. Szczególną sympatią darzę serie z ostatnich kilku sezonów zaprojektowane przez Sonie Ames - obłędne malarskie kwiatowe wzory początkującym decoupażystkom pozwalają "oszukać oko" i tworzyć piękne dekoracje wykorzystując wydrukowane na papierze cieniowania, dla ambitnych - są wyzwaniem do pracy nad całkowitym wtopieniem papieru w tło i wykończenie pracy malarskimi cieniowaniami.

Na dzisiejszym pokazie taki właśnie był cel - uchylić rąbek tajemnicy jak krok po kroku uzyskać malarskie cieniowania i całkowite wtopienie motywu w tło.
Po zagruntowaniu i pomalowanie tła bazowego: złamanej bieli cieniowanej zgaszoną zielenią.

Kompozycja i przyklejanie motywów

Właściwe wkomponowywanie motywu - cieniowania.

I gotowe! Można oglądać i ocenić efekty.

Tak się prezentuje ostatecznie praca z dzisiejszego pokazu.

Bardzo dziękuję za - jak zwykle - dużą frekwencję i miłe słowa. Czekamy z niecierpliwością na Wasze próby cieniowań i pracy z papierami ryżowymi Decomanii!
Zainteresowanych nauką cieniowań i pracą z papierami ryżowymi zapraszamy serdecznie na warsztaty - jutro na naszej stronie pojawi się aktualny grafik warsztatowy.

A z innej beczki...
Dotarła dziś do nas dostawa chemii firmy Dala oraz Craftline - uzupełniła ona nasze półki w kleje, lakiery wykończeniowe akrylowe i syntetyczne, dwukolorowe farby i lakiery z metalicznymi drobinkami z serii Chameleon, lakiery jedno i dwuskładnikowe, patyna płynna do postarzania i wypełniania spękań.

Z nowości: powyższe produkty pojawiły się również w opakowaniach o niewielkich pojemnościach 50 ml - świetne na początek, dla tych którzy chcą spróbować swoich sił w decoupage, a nie chcą zbyt wiele inwestować w materiały. Ofertę firmy Craftline poszerzyliśmy też o rozpuszczalnik na bazie terpentyny - do czyszczenia pędzli po lakierze sytnetycznym bądź czyszczenia powierzchni z zabrudzeń pastami woskowymi do postarzeń i wypełniania spękań (np. wynikłą ze zbyt dużej nałożonej ilości).

Mamy również pastę strukturalną imitującą sztuczny śnieg (opakowania 50 ml, Pentart). Na półki sklepowe powrócił również bezbarwny wosk waniliowy firmy Decomania.

Zapraszamy do odwiedzin i na zakupy! :)

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Sowińska

2 komentarze:

Licho_Nie_Spi pisze...

Widziałam na żywca te prace- piękne...tak powiało wiosną...

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Dziękuję bardzo :)
Cieszę się, że się prace podobają :)
Głównie to zasługa pięknych papierów Decomanii, którym jak wspomniałam nie mogę się oprzeć... ;)

Pozdrawiam,
Agnieszka