sobota, 1 września 2007

Filcowanie na sucho: Bombka wełną otulona

    
Prowadząca warsztaty:
Agnieszka Sowińska -
 Jestem przykładem tego, że pasja może stać się sposobem na życie i realizację marzeń. Zawsze drzemała we mnie artystyczna dusza, którą starałam się odkrywać tworząc w różnych technikach. Od sześciu lat moją pasją jest technika decoupage, w której nieustannie tworzę i szkolę się poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Przed pięcioma laty jako pierwsza w Szczecinie zaproponowałam warsztaty hobbystyczne dotyczących tej techniki, przekazując swoją pasję innym po dziś dzień. W wolnych chwilach oddaję się również z przyjemnością innym technikom: filcowaniu, ręcznie robionej biżuterii, tworzeniu różnych dekoracji, odnawianiu starych mebli i przedmiotów użytku codziennego.Inicjatorka i właścicielka Centrum Hobbystycznego DecoKreacje.

Stopień trudności: * (Warsztaty dla początkujących)

Opis warsztatów:
Filcowanie, inaczej spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Dzisiaj metoda spilśniania runa owczego wraca do łask i często wykorzystywana jest do tworzenia dekoracji, elementów biżuterii czy ubrań.
Zapraszamy na świateczną edycję warsztatów, podczas których  technikę filcowania na sucho, gdzie przy użyciu czesanki wełnianej, specjalnych igieł i formy wykonamy filcową bombkę z aplikacjami.
Podczas warsztatów nauczysz się:
- techniki filcowania na sucho
- poznasz niezbędne materiały, rodzaje czesanek, pracę z szablonami do filcowania,
- wykonywania płaskich aplikacji z czesanki wełnianej
- łączenia i dopracowywania elementów z użyciem igieł do filcowania.

Plan warsztatów:
1. Wprowadzenie - wstęp do technik filcowania, omówienie materiałów.
2. Przygotowanie miejsca pracy.
3. Przystąpienie do filcowania - filcowanie elementów broszki i łączenie ich w przestrzenną całość
5. Zakończenie pracy - dopracowywanie szczegółów i przymocowanie zapięcia.

Czas trwania: 2 -2,5 godz.
Maksymalna liczba uczestników: 8 os.

Koszt warsztatów: 75 zł

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu 91 422-84-82, mailowo: decokreacje@decokreacje.pl lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Niedziałkowskiego 21.


Sprawdź najbliższy termin warsztatów w TERMINARZU WARSZTATÓW.

Brak komentarzy: