sobota, 1 września 2007

Filcowanie na mokro: Filcowy kwiat na dredzie

    
Prowadząca warsztaty:
Agnieszka Sowińska -
Jestem przykładem tego, że pasja może stać się sposobem na życie i realizację marzeń. Zawsze drzemała we mnie artystyczna dusza, którą starałam się odkrywać tworząc w różnych technikach. Od sześciu lat moją pasją jest technika decoupage, w której nieustannie tworzę i szkolę się poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Przed pięcioma laty jako pierwsza w Szczecinie zaproponowałam warsztaty hobbystyczne dotyczących tej techniki, przekazując swoją pasję innym po dziś dzień. W wolnych chwilach oddaję się również z przyjemnością innym technikom: filcowaniu, ręcznie robionej biżuterii, tworzeniu różnych dekoracji, odnawianiu starych mebli i przedmiotów użytku codziennego.Inicjatorka i właścicielka Centrum Hobbystycznego DecoKreacje.

Stopień trudności: * (Warsztaty dla początkujących)

Opis warsztatów:
Filcowanie, inaczej spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Dzisiaj metoda spilśniania runa owczego wraca do łask i często wykorzystywana jest do tworzenia dekoracji, elementów biżuterii czy ubrań.
Podczas warsztatów poznamy technikę filcowania na mokro, gdzie przy użyciu czesanki wełnianej, wody, mydła i tarcia stworzymy trwałą i zbitą tkaninę. Efektem warsztatów będzie przestrzenny kwiat z łodyżką, który może być np. oryginalną broszką, paskiem, naszyjnikiem czy też ozdobą torby.

Podczas warsztatów nauczysz się:
- podstaw techniki filcowania na mokro,
- poznasz niezbędne materiały, rodzaje czesanek,
- poprawnego rozkładania czesanki wełnianej,
- nadawania płaskiej tkaninie trójwymiarowego charakteru,
- dopracowywania i łączenia elementów z użyciem igieł do filcowania,
- tworzenie obłej w przekroju łodyżki, czyli tzw. dreda.

Plan warsztatów:
1. Wprowadzenie - wstęp do technik filcowania, omówienie materiałów.
2. Przygotowanie miejsca pracy.
3. Przystąpienie do filcowania - rozkładanie czesanki wełnianej, tworzenie fofilcu oraz dreda, łączenie i tworzenie przestrzennego kwiatka.
4. Formowanie kielicha i łodygi.
5. Zakończenie pracy.

Czas trwania: 2,5 godz.
Maksymalna liczba uczestników: 4 os.

Koszt warsztatów: 75 zł

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu 91 422-84-82, mailowo: decokreacje@decokreacje.pl lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Niedziałkowskiego 21.


Sprawdź najbliższy termin warsztatów w TERMINARZU WARSZTATÓW.

Brak komentarzy: