niedziela, 14 listopada 2010

Inspiracje - Tęczowy decoupage Pani Małgosi

W ostatnią środę wpadała do naszego Centrum Pani Małgosia i wyciągając coś z  torby rzekła do nas: "Dziewczyny, zrobiłam podkładki! Ale... zaraz Wam pokażę jak popisowo je zepsułam!". (Tydzień wcześniej zainspirowana pokazem Wtapiania papieru ryżowego w tło, zaopatrzona w wybrany papier Pani Małgosia udała się do domu celem wykonania podkładek pod talerze.)

Zmieszane popatrzyłyśmy na siebie, potem na Panią Małgosię i oczekiwałyśmy na to co nam zaraz zaprezentuje. Ale zmieszanie w jednej chwili uleciało, a widok wywołał na naszych twarzach uśmiech. Bo jak się nie uśmiechnąć widząc tak barwne ilustracje - fanstastyczne, baśniowe, z nutką tajemniczości. Niełatwo było przekonać Panią Małgosię, że to nie jest "kicz na całej linii", a bardzo odważne połączenie kolorów i ujęcie tematu. Utarło się na pracach decoupażystek tło "ecru", stonowane, stłumione kolory.. i czasem wydaje się, że jesteśmy zamknięte w tej klatce bezpiecznych kolorów i rozwiązań. A tu... proszę bardzo! Jak bajkowo!
Pani Małgosi serdecznie gratulujemy odwagi i chwalimy za świetne poradzenie sobie z domalowywaniem tła i łączeniem różnych odcieni!

A jak Wam się podoba takie ujęcie tematu?

2 komentarze:

Licho_Nie_Spi pisze...

No włąsnie też zauważyłam,że to ecru takie zachowawcze...A u mnie na warsztacie podobne kolory. Podkładaki wyszły bardzo ładnie, a druga, taka sielska, dla mnie najfajniejsza :) W końcu to podkłądki, a nie wielkie obrazy na ścianę i tworzą klimacik sielskości.
Pozdrawiam

Warszawianka pisze...

Prace b.ładne. Kolory odważne, a krytyka samej siebie to takie nasze
rodzime. Pozdrawiam wszystkie pracowite.
.