sobota, 1 września 2007

Decoupage: Cieniowania malarskie i crackle dwuskładnikowy - wtapianie papieru ryżowego w tło

    
Prowadząca warsztaty:
Agnieszka Sowińska -
Jestem przykładem tego, że pasja może stać się sposobem na życie i realizację marzeń. Zawsze drzemała we mnie artystyczna dusza, którą starałam się odkrywać tworząc w różnych technikach. Od sześciu lat moją pasją jest technika decoupage, w której nieustannie tworzę i szkolę się poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Przed pięcioma laty jako pierwsza w Szczecinie zaproponowałam warsztaty hobbystyczne dotyczących tej techniki, przekazując swoją pasję innym po dziś dzień. W wolnych chwilach oddaję się również z przyjemnością innym technikom: filcowaniu, ręcznie robionej biżuterii, tworzeniu różnych dekoracji, odnawianiu starych mebli i przedmiotów użytku codziennego.Inicjatorka i właścicielka Centrum Hobbystycznego DecoKreacje.

Stopień trudności: ** (Warsztaty dla średniozaawansowanych i zaawansowanych)

Opis warsztatów:
Decoupage (z języka francuskiego: wycinanka) to technika polegająca na zdobieniu przedmiotów wcześniej wyciętymi papierowymi motywami i pokrywaniu ich licznymi warstwami lakieru, tak by naklejone wzory wtopiły się w tło i imitowały malunki. Można w ten sposób efektownie ozdobić przedmioty z drewna, ceramiki, szkła, metalu czy plastiku, ozdobić tkaninę czy świece. Technika ta umożliwia proste stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Decoupage, jak każda sztuka przez duże S wymaga co prawda nieco cierpliwości i precyzji, ale daje nieograniczone możliwości zastosowań tej techniki i łączenia z innymi jak np. crackle, przecierkami, pastami strukturalnymi, złoceniami i innymi.

Podczas warsztatów ozdobimy wieszak z MDF-u z trzema kołkami. Wykonamy wstępne cieniowane tło, nakleimy wybrane motywy z papieru ryżowego, a następnie wycieniujemy całość wtapiając papier ryżowy i tworząc malarskie tło. Pracę postarzymy crackle dwuskładnikowym i wykończymy lakierem.
Podczas warsztatów nauczysz się:
- jak przygotować MDF do dalszego ozdabiania,
- pracy z papierem ryżowym,
- mieszania odpowiednich odcieni farb,
- techniki cieniowania i domalowywania tła,
- zastosowania lakierów dwuskładnikowych i poznasz produkty do uwidaczniania spękań.
Plan warsztatów:
1. Wstęp: omówienie materiałów niezbędnych do wykonania pracy.
2. Przygotowanie MDF-u do zdobienia.
3. Przygotowanie cieniowanego tła-bazy.
3. Kompozycja i przyklejanie motywów
4. Domalowywanie tła/cieniowanie.
5. Malowanie krawędzi metalicznymi farbami.
6. Nałożenie preparatów pękających, wypełnienie spękań.
7. Wykończenie pracy.
Czas trwania: 4 godz.
Maksymalna liczba uczestników: 8 os.

Koszt warsztatów: 115 zł

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu 91 422-84-82, mailowo: decokreacje@decokreacje.pl lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Niedziałkowskiego 21.


Sprawdź najbliższy termin warsztatów w TERMINARZU WARSZTATÓW.

Brak komentarzy: