środa, 2 marca 2011

Inspiracje: Wiosennie i wielkanocnie.

Wywołujemy wiosnę. Wspólnie.
Tym razem prezentujemy kilka pomysłów wykonanych przez nasze Klientki, Przyjaciółki Centrum oraz Uczestniczki warsztatów - projektów na wiosenne broszki oraz - z myślą o świętach Wielkanocnych.

Takimi oryginalnymi broszkami chwaliły się dziś na pokazie Panie. Tiul, szyfon, dzianina, polar, czesanka, filc - absolutnie wszystko się nadaje. Wystarczy tylko nieco pracy i wynik fantastyczny, jak te poniżej.


Wystarczy jedynie z filcu w arkuszach wyciąć kwadraty i złożyć je w połowie boków do środka.  Przyda się klej lub igła z nitką.

Wersja czarno-biała.

Broszka wykonana na bazie kół z organzy.
 Mamy też porcję pomysłów na jaja - w różnej formie. Zobaczcie jakie piękne!

Wystarczy tylko styropianowe jajo, papierowy/sizalowy/lniany sznurek albo kordonek, dodatki np. w postaci papierowych kwiatków i nieco inwencji twórczej. 

A to jajo... z masła, które Pani Jola tworzyła na dzisiejszym warsztacie.
 Poniżej zaś pomysł na pisanki jak z porcelany - efekt dzisiejszych porannych warsztatów. Uczestniczki własnoręcznie wycieniowały wybrane przez siebie, wcześniej naklejone motywy. Całość została potraktowana crackle dwuskładnikowym dającym efekt spękań imitujących porcelanę. Jeszcze tylko pozostaje je porządnie wylakierować.
P.S. Kolejne warsztaty zdobienia gęsich wydmuszek podobnych jak pokazane powyżej już 15 marca >Zobacz grafik warsztatów<.

2 komentarze:

Licho_Nie_Spi pisze...

Piękne kwiatowe jaja! Gratuluję!

allvetare pisze...

ale jaja!