piątek, 17 czerwca 2011

Warsztaty z Decomanią - relacja

W końcu znalazła się wolna chwila na nadgonienie zaległości. Mimo tego, że czas wakacyjny za pasem, u nas zrobiło się bardzo pracowicie. Wiele z Pań wybrało sobie właśnie ten czas na warsztaty i naukę, absorbują nas też środowe i czwartkowe pokazy oraz zamówienia i twórcze decoupageowe, filcowe i biżuteryjne projekty. Przy tym zdjęć i tematów do przekazania zebrało się mnóstwo. Nadrabiamy więc.

Ostatnim razem wspominałam o planowanym kolejnym szkoleniu dla instruktorów, na które się wybierałam. Szkolenie to (3. czerwca), ponad 600 km od naszego miasta, okazało się miłą odskocznią od codzienności, okazją do sympatycznych spotkań dawno niewidzianych osób (Ewuniu, Dorotko - pozdrawiam!) oraz poznania nowych, przybyłych z całej Polski i spoza niej. Nie muszę chyba wspominać o nowych świeżych inspiracjach.

Szkolenie, które poprowadziła Włoszka, Orianna Corbani, właścicielka firmy Decomania (tak tak - tej samej firmy, której produkty i przepiękne papiery ryżowe możecie znaleźć w naszym sklepie) wniosło kilka ciekawych pomysłów i nowego ujęcia znanych już tematów. Przenoszenie wydruków transferem na różne materiały, różnorakie techniki tworzenia malarskiego tła oraz traktowanie decoupage jako punktu wyjściowego do podmalowywania motywów i nadawania im indywidualnego charakteru - to tylko kilka z nich.
Podsumowując: Warsztaty udane, oczy nacieszone, a w głowie kolejna porcja inspiracji jaką na pewno wykorzystamy w jesiennej ofercie warsztatowej.

Poniżej fotorelacja z warsztatów. Czekam jeszcze na zdjęcia od organizatorów. Jakoś tak się zdarzyło, że szewc bez butów chodzi i zdjęć ze mną w pracy nie mam. :(
Orianna prezentuje cieniowania na tkaninie. Obok po lewej - Beata Wośkowiak, gospodyni warsztatów :)
Zdobienie tkaniny by Orianna
Moja praca w trakcie - opracowywanie kompozycji.
Orianna ocenia prace. Moja - już po wykonaniu tła i przyklejeniu motywów.
Warsztaty w plenerze :)
Efekt warsztatów.
Migawki z pracy nr 1
 A to już garść inspiracji z pracowni warsztatowej Beaty Wośkowiak oraz prace Orianny:

Z warsztatów wróciłam z solidną dostawą papierów ryżowych Decomanii - na nasze półki trafiło ok. 40 wzorów. I nadal jest ich szeroki wybór :)
(Wraz z dostawą papierów z nadrukami dotarł do nas także biały papier ryżowy).

To nie koniec relacji ze szkoleń w jakich braliśmy udział - Ciąg dalszy nastąpi :)
Następnym razem opowiemy co ciekawego działo się u nas w miniony weekend. (A działo się, oj działo...).

Pozdrowienia serdeczne dla Was,
Agnieszka Sowińska

4 komentarze:

allvetare pisze...

o jak pięknie! też nacieszyłam sobie oczy! Czekam na dalsze relacje, pomysły, warsztaty, inspiracje i pokazy! Pozdrawiam Was Agnieszki

GROSZKI w PASKI pisze...

Piękne prace,odebrało mi mowę.Tulipany są przecudowne!Pozdrawiam:)

aisus pisze...

Tulipanki są śliczne też bym tak chciała może kiedyś.Pozdrowienia.klientka z elbląga grażka.

MADLINE pisze...

Cuda :)
Chciałabym mieć trochę czasu by też się przyłączyć do takich tworczych zajęc :)