wtorek, 2 sierpnia 2011

Magia filcowania już u nas!

Pierwsza polska książka o filcowaniu już u nas! Jeszcze ciepła, prosto z drukarni ;)

Zapraszamy!


Magia filcowania, autorstwa Ireny Biskup oraz Justyny Wróbel-Mikołajczyk, jest książką o podstawach filcowania w formie podręcznika instruktażowego. Zawiera szczegółowe opisy materiałów i narzędzi używanych w technice filcowania. Opisuje nie tylko ich praktyczne zastosowanie ale też wady i zalety. Sama technika filcowania przedstawiona jest w 15-tu rozdziałach w postaci szczegółowego bogatego w zdjęcia instruktarzu jak filcować na mokro i sucho oraz łączyć poznane techniki. W każdym rozdziale uczymy się nowej rzeczy: od kulki, dreda czy kostki, przez cięte z dreda korale, filcowanie w formie, bransolety, po skomplikowane kwiaty. W książce można znaleźć też adresy sklepów z materiałami i galerię inspirujących prac z filcu.
Książka ta przeznaczona jest zarówno dla osób, które nigdy nie filcowały, jak i znawczyń tematu - wszak mogą znaleźć tam usystematyzowaną wiedzę na temat rodzajów wełny i narzędzi, pomocne porady oraz nowe sposoby i techniki na tworzenie kwiatów, także bardziej skomplikowanych.


P.S. A nasze sklepowe półki w piątek zasiliła kolejna duża dostawa asortymentu drewnianego (uzupełnienia i nowości!). W tym tygodniu czekamy m.in. na chemię do decoupage.

Brak komentarzy: