środa, 12 października 2011

Już w piątek - filcujemy kapelusze!

Już w najbliższy piątek zapraszamy na niecodzienne warsztaty - zaprosiłyśmy do współpracy Hanię Piątkowską ze Strefy Filcu, z którą filcować będziemy nakrycia głowy. Marki prac Hani chyba nie trzeba zachwalać - Ci którzy mieli okazję zobaczyć jej pracę znają ich jakość i pomysłowość. Tych, którzy prac Hani nie znają - zapraszamy na jej bloga. Hania wprowadzi nas w tajniki tworzenia form i profilowania przestrzennego filcu na przykładzie kapeluszy i czapek.

Do zajęć przygotowane jesteśmy bardzo profesjonalnie ;)
Wczoraj miałyśmy z Hanią przemiłe spotkanie z Panią Iwonką, emerytowaną modystką, która przez ostatnie blisko pięćdziesiąt lat zaopatrywała w kapelusze cały nasz region, prowadząc swoją własną pracownię. Jesteśmy pełne uznania dla jej fachu i umiejętności. Spotkanie zaowocowało nabyciem pięknych wysłużonych drewnianych form: do formowania kapeluszy oraz do ich rozciągania. Rarytasy, białe kruki!

Już wkrótce formy z pracowni p. Iwonki będą w naszej sprzedaży internetowej. Wśród nich formy na najróżniejsze nakrycia głowy: berety, kaszkiety, toczki, kapelusze z dużymi i małymi rondami, płaskie, wklęsłe, okrągłe. Gratka dla miłośniczek filcowania! Jedyna taka okazja!


A to przykładowe nakrycia głowy autorstwa Hani:


Zapowiadają się naprawdę ciekawe warsztaty!
Mamy jeszcze wolne miejsca
- to zasługa nowej aranżacji Centrum i nowych porządnych stołów, które pozwalają na komfortową pracę dla każdego. Chętnych serdecznie zapraszamy!
Piątek, w godz. 15.30 -19.30. Czekamy na zgłoszenia udziału :)