niedziela, 30 października 2011

Struktury, faktury, reliefy... - inspiracje i zapowiedzi :)

W minioną sobotę gościłyśmy w naszym Centrum Hobbystycznym dwie zdolne Panie, które pod naszym okiem tworzyły szkatułki z transferem w ramach warsztatów "Wytrawianie papieru czyli transfer wydruków na drewno". Jest to jeden z tych warsztatów, na których kursantki mają do dyspozycji wiele możliwości i dużą swobodę w wykończeniu swoich projektów. Oprócz nauki przenoszenia wydruków/zdjęć/tekstów domalowujemy tła, cieniujemy, korzystamy ze stempli czy szablonów, tworząc przy tym dekoracje płaskie i wypukłe. Tym razem Panie wykorzystały szablony łącząc je z pracą z pastami strukturalnymi. Do tego podmalunki i wyłuskanie stworzonej faktury i... gotowe! Wspólna technika transferu wydruku, te same produkty do wykorzystania, a jak zawsze - prace tak różne, jak różne ich twórczynie ;)

-----------------------------

Temat wykorzystania różnych past strukturalnych, tworzenia reliefów, faktur przewija się podczas warsztatów i pokazów bardzo często i odnajduje wiele miłośniczek. Wcale nas to nie dziwi :)
Są świetną alternatywą do urozmaicenia płaskich, "ugrzecznionych" prac i nadania im wyraźnego ciekawego charakteru. Prace z nią w jednej chwili nabierają życia, trójwymiaru. Do tego dochodzą coraz to nowe produkty, pomysły i rozwiązania, które stanowią powiew świeżości w znanych technikach.
Ostatni wyjazd szkoleniowy do Budapesztu, również pozostawił w tym temacie wiele inspiracji.

Tematu faktur, struktur i tworzenia reliefów i ciekawych projektów  ich wykorzystaniem na pewno nie zabraknie w nowej ofercie warsztatowej, którą właśnie opracowujemy. Uaktualniony terminarz warsztatów na najbliższe tygodnie znajdzie się na naszych stronach najdalej do końca tygodnia. Wcześniej zdradzimy tematy pokazów :)

Zapraszamy do śledzenia terminarzu warsztatów i prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości ;)
Pozdrawiamy!

P.S. Pasty strukturalne - różne, różniste - dostępne są oczywiście w ofercie naszego sklepu :)
2 komentarze:

Strefa Filcu pisze...

Rzeczywiście fantastyczne są te pasty ,szabloby ,reliefy.Przy ostatniej wizycie w sklepie widziałam świeżo robioną bombkę tą metodą ,od której nie mogłam oderwac oczu .Fantastyczna wyszła ,wciąż mam ją przed oczami.Gdybyś mogła umieścic tu jej zdjęcie to chętnie na nią bym jeszcze popatrzyła sobie:)))pozdrawiam serdecznie

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Haniu, pokażę lada chwila - jako zapowiedź warsztatów świątecznych. A tymczasem tworzą się kolejne... i kolejne... ;)