niedziela, 25 marca 2012

Wiosenne ekotorby - prace konkursowe

Prezentujemy efekty naszego konkursu na powitanie wiosny. Dziękujemy serdecznie wszystkim Paniom , które zdobyły się na odwagę i zgłosiły swoje piękne prace do naszego konkursu. Jest nam bardzo miło, że witacie z nami wiosnę w tak artystyczny sposób :)
Rozpiętość tematyczna prac bardzo duża, równie duża różnorodność technik - ale na to, przyznamy się po cichu, bardzo liczyliśmy! :)
Zatem zapraszamy do oglądania i przeczytania kilka słów od autorek o swoich pracach :)
Mamy nadzieję, że zainspirują Was do własnych prac.
Wiemy, że wiele Pań miało w planach lub było w trakcie tworzenia swoich toreb - jeśli macie ochotę zapraszamy do przesłania nam zdjęć swoich prac, a my je - już pozakonkursowo- z przyjemnością zaprezentujemy na łamach naszych stron. 

Wyniki konkursu podamy we wtorek, 27 marca.

Torba nr 1 - Praca Agnieszki M.

Kilka słów od autorki:
"Proszę, torba w wersji mini(czyli dla młodszych Pań!)Z braku zróżnicowanego asortymentu w dziale Monster High, w ramach prezentu urodzinowego, wykonałam takiż oto niezbędny element w życiu każdej kobiety-Torba tematyczna- na wiosnę zawsze śliczna! Torba wykonana w technice decoupage, naniesiony na tkaninę motyw serwetki. "

Wiosnę lubię za... 
"Wiosna to mój czas! Niezmiennie pobudza mnie do życia! Daje nowe nadzieje i nowe możliwości!  Kocham wiosnę! Za kolor, radość i że jest w końcu cieplutko!Zatem pozdrawiam bardzo wiosennie i do zobaczenia!"


Torba nr 2 - Praca Agnieszki M.

Kilka słów od autorki: 
"Na bawełnianą torbę naszyłam wyhaftowany wzór krzyżykowy! Wyszyty własnoręcznie oczywiście. Na marginesie, czekał na tę torbę, bo wyszywałam go 15 lat! Wzór zaczerpnięty z Burdy 89 lub 90 rok! Ależ ja piękna i młoda wtedy byłam! Teraz tylko piękna...Taki żarcik!"


Torba nr 3 - Praca Pani Ilonki

Kilka słów od autorki:  
"Zapraszam do obejrzenia kilku moich torebek, a raczej - toreb na zakupy czy śniadanie do pracy.. Zapraszam do mojego świata wyobraźni.
Nie są to pierwsze moje prace i liczę, że nie ostatnie. Nie umiem szyć, a torby eko zakupione u P. Agnieszki rozwiązały ten problem.
Torba w 3D (przód).Kwiat w różach i fioletach, płatki wypukłe, ufilcowane na uszytych wypchanych - wypukłych poduszeczkach.U góry ozdoba z drobnych koralików (doszytych na materiale). Rączki wyszyte
łańcuszkiem piękną wełną o różnej grubości. Tło torby (słabo widoczne na zdjęciu) wyszyte jasno różowym kordonkiem; ścieg - łańcuszek."

Wiosnę lubię za...
"Za co lubię WIOSNĘ? Za to, że przychodzi, choć czasem nie ma nadziei.."


"Tył torby w 3D. Cieniutka czesanka (do kupienia u P. Agnieszki), lekko ufilcowana na sucho i
dodatkowo przymocowana wyszytym łańcuszkiem (wełna identyczna jak rączki)."Torba nr 4 - Praca Pani Ilonki

Kilka słów od autorki:  
"Torba jutowa – obszyta własnoręcznie ufilcowanym na mokro szalem (a raczej jego częścią). Rączki obfilcowane na sucho. Zastanawiam się jeszcze nad pięknym dużym kwiatem, chyba pomarańczowym…"
Torba nr 5 - Praca Pani Ilonki

Kilka słów od autorki: 

"Torba wykonana na szydełku (z koła). Kółka żółte (zdjęcie nie oddaje koloru). Pasek i wykończenie fioletowo – bordowe. W środku piękny duży kwiat z włóczki. Środek wykonany z małej bawełnianej torby zakupionej u P. Agnieszki."  
Torba nr 6 - Praca Pani Ilonki

Kilka słów od autorki:  

"Ognista. Torba jutowa. Prosta w swej formie. Brzegi obrobione szydełkiem. Na środku ogromny czerwono – żółto – pomarańczowy szydełkowy kwiat."
Torba nr 7 - Praca Agnieszki K.

Kilka słów od autorki: 
"Moja torba to tradycyjnie mój ulubiony haft krzyżykowy. Naszywając zrobiłam z niego kieszonkę. Wszyłam dodatkowo złotą lamówkę, a haftowałam na kanwie ze złotą nitką."

Wiosnę lubię za...
"Pierwszą oznaką wiosny i pierwszym powodem, za który ją lubię jest to, że wszystko budzi się do życia. Maleńkie białe przebiśniegi, fioletowe krokusy pierwsze budzą zaspane oko. Jak co roku nie mogę doczekać się pieknego kwiatowego dywanu w naszym parku Kasprowicza. Lubię wiosnę za poranny śpiew ptaków, za ''marcowanie kotów", za świeży  zapach , za delikatny wietrzyk, a najbardziej za słońce i kolor zielony."

Torba nr 8 - Praca Emilki K.

Kilka słów od autorki: 
"Moją torbę ozdobiłam techniką decoupage na tkaninie z misternie przyszytymi guziczkami."

Wiosnę lubię za...
"Lubię wiosnę, ponieważ wtedy cały świat budzi się do życia. Gdy rano wstaję słyszę radosny świergot ptaków. Kiedy spojrzę przez okno widzę kolorowe motyle wygrzewające się w słoneczku, które pada wprost na dopiero co rozkwitnięte kwiaty. Na spacerze dostrzegam jak pączki na gałązkach zamieniają się w liście. Lecz lubię ją nie tylko z powodu pięknej  przyrody, ale również za to, że dzięki niej mam natchnienie do tworzenia kolejnych prac  ręcznych."2 komentarze:

aga melnik pisze...

Ależ cudne! Pani Ilono, podziwiam! Nr.5 obłędna! Pozdrawiam cieplutko! aga melnik

Anonimowy pisze...

Witam!
prostuję oznaczenie toreb - torby oznaczone jako 3 i 4 to ta sama torba. Pierwsze zdjęcie pokazuje przód torby, drugie (nr 4) - jej tył. Przepraszam za niescisłości.
W przygotoaniu kilka następnych.
Pozdrawiam,
I.