środa, 30 maja 2012

Inspiracje: Ślubny kufer na wspomnienia


Miniony weekend minął nam na rodzinnym świętowaniu z dala od zgiełku miasta. Zdecydowanie, takie dni powinny być częściej :)
Na tę okazję wykonałam pamiątkową skrzynię-kufer, która mogłaby pomieścić wszystkie kartki, albumy, pamiątki, wspomnienia z tego pięknego czasu jakim były Zaślubiny Młodej Pary.

Drewniany kufer jest naprawdę duży i ma wymiary 30x40x24 cm. Tak duża powierzchnia stwarza wiele możliwości zdobienia, ale równocześnie łatwo ją przeładować. Chciałam by skrzynia była jak najbardziej spersonalizowana i osobista. Wykorzystałam zdjęcie Młodej Pary, jakie umieścili na zaproszeniu ślubnym. Dodałam do tego piękny cytat, ozdobną ramkę z imionami i datą ślubu Młodych. W środku zaś znalazło się miejsce na życzenia z dedykacją. Zdjęcie i napisy przeniesione zostały na drewno technikami transferowymi.

Chciałam by całość była jak najbardziej ślubnie odświętna, elegancka i subtelna. Wykorzystałam więc szablon i pastę strukturalną do wykonania ozdobnych reliefów na całości skrzyni. Wypukłości pomalowałam rewelacyjną perłową farbą w paście Inka Gold (firmy Viva Decor). Bardzo lubię te farby - są niezwykle wydajne, wytrzymałe i pozostawiają pięknie błyszczącą metaliczną powierzchnię.
W środku wokół dedykacji również powtórzyłam wzór z szablonu - tym razem malując już samą farbą Inka Gold, bez wypukłości.

Mam nadzieję, że prezent będzie służył Młodej Parze i przywoływał miłe wspomnienia z dnia Ślubu. Z reakcji wiem, że chyba im całość przypadła do gustu, a podczas Uroczystości prawidłowo wypełniała swoją rolę przechowując koperty i prezenty od gości :)
Do wykonania podobnych projektów z naszego e-sklepu (www.decokreacje.pl) przydadzą Wam się:

  


10 komentarzy:

Edi-th pisze...

Duży i piękny!:) A to transferowanie zakłóca pokój duszy :P i pociąga jakoś:P

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Transferowanie stwarza ogrooomne możliwości, ale wymaga stalowych nerwów, szczególnie, gdy czas goni ;)

Montownia Ody pisze...

Wspaniały kufer! Gratuluję umiejętności :)

Lacrima pisze...

Piękności.
Wiesz jak kocham Twoje prace:):):)
Całuski Lacrima

Anonimowy pisze...

Właśnie do czegoś takiego się przygotowuję! Mam jeszcze 2 miesiące a już zbieram materiały i inspiracje aby pamiątkowe pudełko i księga gości w podobnym stylu spodobały się parze młodej:) Twoje reliefy są rewelacyjne!!!
Dzięki za inspiracje:)

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Bardzo się cieszę, że kufer Wam się podoba :)

Pozdrawiam Was serdecznie!
Aga

gosia77 pisze...

Po prostu śliczny, cudny. Najbardziej urzekły mnie reliefy. Jeśli chodzi o transfer: święta racja - stalowe nerwy...
Pozdrawiam,
p.Małgosia

Edi pisze...

A mnie doszły słuchy o tym kufrze:-)).Cudny!

JaMajka pisze...

Ojejciu, szczęka na podłodze.... Przecudna skrzynka, pierwszy raz widzę takie cudeńko!

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Dzięki wielkie za miłe komentarze!

Pozdrawiam serdecznie,
Aga