sobota, 7 lipca 2012

Inspiracje: Nowe ze starego - prawidła

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że kocham "starocie" i przedmioty z duszą. Lubię zaglądać - choć ostatnio czas na to nie pozwala - na giełdę, do dess i internetowe aukcje w poszukiwaniu okazji i niebanalnych mebli i drobiazgów. Cenię je sobie bardzo, bo w moim odczuciu budują klimat wnętrza i nadają mu indywidualizmu.  Wiele z nich zostawiam w formie soute, część renowuję, odświeżam, ale tak by zachować ich naturalne piękno i efekty mijającego czasu. Bywają też przedmioty, które dostają zupełnie nowe życie, nowy wygląd i nowe zastosowanie.

Niedawno przyszła do nas Pani D. z prośbą o ozdobienie kolejnych prawideł, jakie udało jej się upolować na szczecińskiej giełdzie. Jedne już wyszły z mojej pracowni, ale niestety nie zdążyłam im cyknąć zdjęcia.


Prawidła mają zdobić romantyczną sypialnię, więc idealnie wpasowały się tu papiery ryżowe Decomanii, które darzę miłością odwzajemnioną ;) Zawsze wychodzą pięknie, a wycieniowanie i wkomponowanie ich kolorystyczne pozwalają oszukać oko i dzięki temu wyglądają tak, jakby motyw w całości był ręcznie namalowany. 
Do tego cieniutkie żyłki krakelury oraz wielowarstwowe wykończenie lakierem, na bardzo wysoki połysk. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia "przed", ale musicie wierzyć na słowo, że metamorfoza jest spora :)

Uwierzycie, że Pani D. kupiła te prawidła na giełdzie za... 10 zł?


Czy ktoś podziela moje zamiłowania? Czy też nadajecie nowe życie staremu?


W tej pracy wykorzystałam m.in.:
   

 


Pozdrawiam Was serdecznie w ten - deszczowy u nas - sobotni poranek :)


6 komentarzy:

Unknown pisze...

U Was deszczowy - u nas upał trwa!!

Ja bardzo lubie takie klimaty o jakich piszesz, nie mam jednak ani czasu, ani miejsca, ani talentu zeby to renować, naprawiac - czego bardzo żałuję.
Ale kiedyś -jak będe obrzydliwie bogata będę miec swój dom, a tam dużą pracownię i będę robić cuda :)

Piekie wyszło!

qrcza-k pisze...

Boskie są... Ja też chcę takie

Karmeleiro pisze...

to teraz są warte o wiele więcej! Przepiękne spękania.

Fabryka Spokoju pisze...

Przecudowne prawidła, pięknie wkomponują się w sypialnię! Kocham stare przedmioty, ale nie umiem tak dobrze się nimi zająć jak Ty :)

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Dziękuję Wam pięknie za pochlebne komentarze :)

Madzik - tego Ci życzę:*
Qrcza-k to biegusiem jutro na giełdę ;)
Fabryka Spokoju - warto spróbować, nietypowe formy są bardzo wdzięczne w ozdabianiu i budzą kreatywność ;)

Pozdrawiam Was serdecznie!

gosia77 pisze...

Cudne!!!