wtorek, 30 października 2012

Inspiracje: Adwentowe światełko

Witajcie Kochani,
na blogach zagościły święta już na dobre. Ja też do nich zaczęłam przygotowanie. Ale nim przyjdą święta jest okres adwentowy, który uwielbiam za dekoracje, światełka, świeczki, coraz większą burzę mózgów w sprawie prezentów :)
Dziś chciałam Wam zaproponować przygotowanie dekoracji adwentowej.
Podstawą wieńca jest styropianowe koło, które okleiłam papierem ryżowym z motywem poinsecji.


Do tego proste białe świeczki, wstążeczki, odrobinę innych dodatków i wieniec adwentowy gotowy


I jeszcze  z zapalonymi świecami wieczorową porą.


Jeśli komuś bardzo przeszkadza jakość dostępnych na rynku elementów styropianowych miejsce łączenia można zamaskować np. pastą strukturalnąOczywiście jak zawsze przy świeczkach należy zachować ostrożność i nie wolno ich zostawiać bez nadzoru.

Rada - jak umocować świece, gdy nie mamy pod ręką podstawek ze szpikulcami?
Na każdą świecę potrzebujemy po 2 kawałki sztywnego drutu o długości ok. 6-7 cm. Drut bierzemy w szczypce i rozgrzewamy jego jeden z końców nad świeczką. Rozgrzaną część dość łatwo wkładamy w spód świecy na głębokość ok. 2-3 cm. Wystający końce umożliwią nam przymocowanie świec na wieńcu. Dwa druciki w jednej świecy zagwarantują nam stabilność konstrukcji.

Serdecznie pozdrawiam :)Z e-sklepu użyłam następujące materiały:

6 komentarzy:

Karmeleiro pisze...

Piękna ozdoba na nadchodzące chłody!

Chyba zdolniejsza pisze...

Szanowne Panie! Zajrzałam tu pierwszy raz i się ... załamałam. To nie jest żaden wieniec adwentowy, tylko ponton (może koło ratunkowe?. Wykonane niestarannie, z widoczną strukturą złącza na styropianowej kształtce. Kolorystyka i wzornictwo wręcz banalne. Jak na "design team" to wstyd rzetelny. I proszę mi nie mówić, że to tylko wina mojego wypaczonego gustu. Nuda, banał i bylejakość - strzeż nas Panie przed takimi inspiracjami!!!

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Droga Pani Chyba Zdolniejsza!
Inspiracje na naszym blogu mają trafiać zarówno do osób zaawansowanych jak i początkujących, spotykających się z jakąkolwiek formą tworzenia po raz pierwszy, a liczą na prostą i efektowną instrukcję na coś by zrobić samodzielnie. Proszę wierzyć, że takich osób tu nie brakuje! I mamy wiele, wiele odzewów, że pomysły, które tu znajdują je inspirują.
Bardzo nas cieszy, że jest Pani wymagająca - z pewnością, gdyby zagłębiła się we wcześniejsze wpisy znalazłaby Pani nie jeden trafiający do Pani projekt. Bo zaawansowanych i ambitnych prac tu pod dostatkiem.

Zachęcamy do ujawnienia się i zaprezentowania Pani strony i Pani prac. Może są tak ciekawe, że warto by było je zaprezentować szerszemu gronu? Bardzo jesteśmy ich ciekawi.

Swoją drogą uważamy - szczególnie, że jak pisze jest tu Pani po raz pierwszy - że forma Pani komentarza jest poniżej przyzwoitości. O gustach się nie dyskutuje, nie wszystko wszystkim się podoba. Nie oczekujemy peanów pod każdą pracą. Jesteśmy otwarte na uwagi. Natomiast jeśli ma Pani pisać w tonie tak złośliwym i kpiącym to jednak może lepiej by Pani nie pisała. Można w ten sposób bardzo skrzywdzić i zniechęcić ludzi.

Lid pisze...

Cóż – o gustach się nie dyskutuje.....

Lubię wieńce adwentowe, i zazwyczaj są one okrągłe... ;) Mają cztery świece na cztery tygodnie adwentu. Jest to tradycja, którą bardzo lubię.

Co do kolorystyki i wzornictwa – może dla kogoś kolorystyka i wzornictwo świąteczne to banał, ale ja lubię ten banał. Czy wieniec musi być zawsze z iglaka? Nie. Może być zrobiony inaczej. I to jest taka propozycja. Zresztą po to między innymi te koła są w sprzedaży.

Co do jakości wykonania – każdy, kto robił kiedykolwiek zdjęcia wie, że zdjęcia pokazują więcej niż by się chciało. Fakt. Może powinnam bardziej się postarać. Obiecuję zwracać na to uwagę w przyszłości ;)

I na koniec mała uwaga – trochę więcej cywilnej odwagi, bo w tej chwili sądzę, że oprócz pustych słów i złośliwości nie ma Pani nic więcej do zaoferowania.

gosia77 pisze...

Wieniec z dodatkiem z pasty strukturalnej jest świetny. Klimatyczny. Aż mam ochotę zrobić coś podobnego. Tylko muszę skombinować styropianowe koło i wreszcie (pierwszy raz w życiu) poeksperymentować ze sztucznym śniegiem...

Anonimowy pisze...

adwokat rzeszów - dobry adwokat rzeszów i okolice