czwartek, 18 października 2012

Inspiracje: Pudełko na przepisy

Witam w jesienny poranek :)

Bardzo lubię spędzać czas w kuchni i choć mam sporo ciekawych przepisów, z których korzystam to nie dorobiłam się jeszcze ani przepiśnika w formie notesu ani czegoś podobnego. Postanowiłam to zmienić i zrobiłam pudełko na przepisy.

Użyłam sztywnego kremowego kartonu, z którego wycięłam bazę pudełka. Wierzch ozdobiłam przy pomocy dwustronnego papieru TSC My Private Happiness - Garden Of Kindness, którego brzegi pocieniowałam kakaowym tuszem Doveraft i przeszyłam na maszynie. Do zaginania szkieletu pudełka bardzo przydatna była mi kość introligatorska.Do wykonania napisów użyłam drewnianych stempelków Studio G- Alfabet 7. Na falbankowej etykiecie białym Perlen Penem zrobiłam kropeczki i przymocowałam ją do owalnej bazy przy pomocy małych żółtych ćwieków Dovecraft Brights.


W kilku miejscach na pokrywce użyłam przezroczystej konturówki Maimeri.
Przekładki wykonałam z wizytówkowego papieru w kolorze ecru a górę ze ścinków papieru, który wykorzystywałam do ozdobienia całego pudełka.


Do wykonania pudełka ze sklepu DecoKreacje użyłam:  Pozdrawiam ciepło :)5 komentarzy:

Selennea pisze...

Śliczne wyszło. Żebym ja miała taki porządek w swoich przepisach...

karola pisze...

Bardzo pomysłowe. Akurat na wszystkie większe i mniejsze karteluszki. Same by mi się przydało:)

Lacrima pisze...

I to jest pomysł dla mnie, tylko pudełko powinno mieć duuużo większy rozmiar:)

Magda Tomaszewska pisze...

Dziękuję :)

Lacrimo, to pudełko przygotowałam pod przepisy z kuchennego kalendarzyka,a wszystkie inne, które posiadam i z których korzystam musiałby być pochowane do co najmniej 15 takich pudełeczek ;)

MADLINE pisze...

Jest wspaniałe - gratuluję pomysłu.