środa, 7 listopada 2012

Inspiracje: Bombka w stylu vintage :)

Dziś inspiracja prosto z naszego środowego pokazu... :)

Już od jakiegoś czasu intensywnie podczas pokazów i warsztatów inspirujemy przygotowując się do bożonarodzeniowych świąt - i tak będzie już do końca roku :)
Tydzień temu podczas pokazu pokazałam jak z białej nieciekawej styropianowej prążkowanej bombki stworzyć za pomocą złoceń, patyny i konturówek klimatyczną ozdobę rodem zdjętą z wiktoriańskiej choinki, dziś - tematem było ozdabianie od środka bombki plexi.

Przyznam się szczerze, że osobiście nie jest to moja ulubiona forma bombki do ozdabiania techniką decoupage (za to wprost uwielbiam w nich tworzyć bajeczne zaśnieżone miasteczka). Zdecydowanie bardziej wolę ozdabiać bombki szklane, obecne w naszej ofercie kolejny już sezon plastikowe z tradycyjnym metalowym zakończeniem (po ozdobieniu do złudzenia przypominają te szklane), w ostateczności styropianowe.
Ale jako że lubię przed sobą stawiać wyzwania postawiłam sobie dziś za cel połączyć to do czego się przekonać nie mogę z czymś co bardzo lubię - i mieszanka chyba się udała ;)

Powstała bombka lśniąca, brokatowa, połyskująca, z reliefami i ulubionym motywem aniołkowych serwetek w stylu vintage, które na nowo znów pojawiły się w naszym sklepie. Wykorzystałam serwetkę z miniaturkami aniołkowych motywów i serdecznie je polecam na świąteczne projekty - są niewielkie i idealnie nadają się na bombki i inne świąteczne, zimowe (i nie tylko) drobiazgi.
Motyw aniołków zamknęłam w owalu (do tego celu przydała się konturówka, którą wewnątrz zaznaczyłam obrys), natomiast tło oraz tył bombki ozdobiłam nakładając od środka mieniący się błyszczącymi drobnymi drobinkami lakier Kameleon firmy Pentart i sypiąc opalizujący oraz srebrny brokat. Całość została wykończona srebrzeniami wykonanymi za pomocą szlagaluminium. W efekcie uzyskałam podtrójnie lśniącą bombkę zamkniętą pod błyszczącą powierzchnią plexi. Po zamknięciu połówek chcąc zakamuflować łączenie oraz wyeksponować motyw aniołków konturówką wykonałam reliefy, które na końcu obsypałam opalizującym białym brokatem. Jeszcze tylko na koniec wstążka, ot - i gotowe!
Myślę, że w świetle choinkowych światełek bombka odda swój blask.

Zdjęcie jak zwykle nie oddaje efektu i trójwymiaru - szczecinianki zapraszamy do osobistego obejrzenia bombki ;)A czy Wy już ozdabiacie bombki? Pochwalcie się nam zostawiając linki w komentarzach :) Chętnie będziemy podziwiać!
Naszych to dopiero początki ;)

Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję pięknie za tak liczne przybycie na kolejny pokaz!
AgnieszkaDo wykonania dziś prezentowanej bombki przydadzą się Wam:

 
  
  5 komentarzy:

gosia77 pisze...

Byłam przy tworzeniu tej bombki. Jest po prostu cudna. Dziękuję P. Agnieszce za możliwość podpatrzenia wykonania takiej bombki od podstaw i za inspirację. Pozdrawiam :)

ZUzanna pisze...

Przepiękna!

goska pisze...

Agnieszko jak zwykle po mistrzowsku, jeszcze nie zaczęłam z bombkami, zbieram się i szukam inspiracji.

Unknown pisze...

Rzeczywiście piękna!

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Pięknie Wam dziękuję za miłe komentarze!
Bardzo się cieszę, że praca Wam się podoba.
Czekam na Wasze! :))))