poniedziałek, 12 listopada 2012

Warsztaty Powertex w Szczecinie - Tworzenie rzeźb.

Pani Hania jest z nami od dawna. Przesympatyczna, niezwykle otwarta na nowe i twórcza osoba, dla której ani wiek, ani kwestia nieosiągalności w Szczecinie wielu technik czy materiałów nie jest absolutnie przeszkodą w osiągnięciu zamierzonego celu i poszerzania swoich umiejętności.

Zachwyca nas corocznie sprezentowanymi uroczymi aniołkami z masy solnej, obrazami tworzonymi pastami strukturalnymi, na których z powodzeniem bawi się rewelacyjnymi efektami farb, past i lakierów firmy Pentart z serii Kameleon. Ma na swoim koncie przygodę z techniką decoupage, scrapbookingiem, tworzeniem techniki metodą art clay (opanowała ją sama!).

Od pewnego czasu jej serce na całego skradła technika usztywniania tkanin odpowiednimi preparatami i tworzenia z nich niezwykłych dodatków dekoracyjnych i użytkowych. Powertex - bo o nim mowa - jest znany na Zachodzie Europy od ponad dziesięciu lat, do Polski dotarł bardzo niedawno od razu zdobywając duże zainteresowanie wielu osób. Nie ma co się dziwić, bo tworzenie ze zwiewnej tkaniny form twardych prawie jak kamień przy zachowaniu delikatności w efekcie musi być interesujące. Możliwości zastosowania tej techniki są ogromne - tworzenie rzeźb, obrazów, ozdabianie gotowych produktów formami przestrzennymi, biżuteria itd. - i łączenie z różnego rodzaju farbami, proszkami metalicznymi i patynami daje ogromne pole do popisu dla każdego.

Mamy przyjemność zaprosić Was na pierwsze w Szczecinie warsztaty Powertex. Już w najbliższą sobotę 17 listopada (uwaga: zmiana w grafiku warsztatów) zmierzymy się z tą techniką i stworzymy samodzielnie dużą (ok. 30 cm) rzeźbę. Wykorzystamy przy tym różne rodzaje materiałów tworząc efekt ciężkich sukni oraz zwiewnych etol czy szali.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc - serdecznie zapraszamy (zgłoszenia przyjmujemy jak zawsze mailowo, telefonicznie lub osobiście). Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10.30 Przewidywany czas zajęć to 5-6 godz. Cena: 145 zł
UWAGA! Bardzo prosimy Uczestniczki o przyniesienie ze sobą starego niepotrzebnego T-shirta.

A oto przykładowe prace - autorstwa Pani Hani Jarkowskiej.


A to przykład biżuterii stworzonej tą techniką i równoczęśnie - zdradzamy - nasza propozycja warsztatowa na grudzień :)Serdecznie zapraszamy!

5 komentarzy:

Unknown pisze...

Wow, to jest niesamowite......

Lacrima pisze...

Zachwycające!!!!

Aleksandra pisze...

Są przepiękne - widziałam je dzisiaj " na żywo " - arcydzieła ...

Lid pisze...

oj kusisz, kusisz ;)

DecoKreacje Home&Decor pisze...

Przyznam, że jak zobaczyłam pierwsze rzeźby Pani Hani (jej pierwsze prace!) też padłam z wrażenia.

Naprawdę to świetna technika i warto ją poznać. Serdecznie więc zapraszamy.

Pozdrawiam,
Agnieszka