poniedziałek, 17 grudnia 2012

Gościnna Projektantka grudnia: Deco Rose

Na naszym blogu prezentujemy dziś Gościnną Projektantkę grudnia, której praca wygrała listopadowe wyzwanie nr 7 "Pudła, pudełeczka...". DecoRose, bo o niej mowa, zajmuje się decoupage. Na swoim blogu pokazuje swoje prace oraz chętnie dzieli się wiedzą i ciekawymi pomysłami na wykańczanie prac. Z tym większą przyjemnością dziś oddajemy na naszym blogu głos DecoRose i dajemy ją poznać, tym którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej prac :)

-------------------

Witam,
Blog  prowadzę od roku. Powstał z chęci dzielenia się swoimi umiejętnościami, a także prezentacji dekorowanych przedmiotów. Dzięki temu na moim blogu znajdziecie sporo przydatnych wskazówek jak wykonać prezentowane przedmioty krok po kroku.

Swoją twórczość staram się ograniczać kolorystycznie kierując się starą maksymą  „Orły są szare, a papugi pstrokate…”.  Wodze fantazji i artystycznego wyżycia puszczam w okresie świątecznym, gdzie kolory, brokaty i świecidełka są na porządku dziennym.


Większość rzeczy ozdabiam za pomocą decoupage, któremu wtórują cieniowania, różnego rodzaju cracki, lakiery, szablony, stemple i media…Często własnoręcznie maluję farbami określone motywy, a z racji mojego uwielbienia do róż, zazwyczaj są to właśnie te kwiaty w towarzystwie elfów, skrzydeł, aniołków…
Umiejętność renowacji oraz stylizacji mebli pozyskałam na odpowiednich kursach , jednak  doświadczenia nabieram każdego dnia poprzez własną naukę, udział w kiermaszach oraz spotkaniach  z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Blog to mała cząstka mnie w tej wirtualnej krainie, jaką jest Internet. Zapraszam wszystkich do śledzenia moich postów, komentowania i zadawania pytań. Na tym obszarze jestem dla Was… 

A oto kilka moich prac:

Drewniany stół został  pobielony, następnie akrylowymi farbami w odcieniach szarości cierpliwie namalowałam wymyślony przeze mnie wzór róż. Całość została zabezpieczona satynowym lakierem.


Duża szkatułka w orientalnym stylu. Efekt uzyskany dzięki zastosowaniu ogromnej ilości  jedno składnikowego cracka oraz serwetkowego decoupage’u.Szkatułka z własnoręcznie namalowanym i wymyślonym przeze mnie wzorem. Dodane zostały zdobienia z pasty strukturalnej i dwu składnikowy crack.Wieszaki ozdobione metodą decoupage, cieniowań i jedno składnikowego crack.


Wieszak na ubrania pomalowany na biało, ozdobiony decoupage z papieru, cieniowaniami i dwu składnikowym crack wypełnionym srebrną porporiną.Pudełko na biżuterię ozdobione decoupage z 2 rodzajów papieru ryżowego, dodane metalowe okucia ozdobne.
           


Chlebak pomalowany białą farbą akrylową, ozdobiony papierem do decoupage, pocieniowany i poprzecierany aby uzyskać efekt postarzenia.
  

 Duża szkatułka dla miłośników kotów. Ozdobiona papierem do decoupage oraz różnego rodzaju szablonamiZestaw 2 ceramicznych doniczek, pomalowanych na biało i ozdobionych motywem czerwonej róży, uzyskanym dzięki silikonowym stemplom. Całość przetarta i pocieniowania w celu postarzenia.


Pudełko na klucze, poprzecierane, ozdobione decoupage, samoprzylepną koronką, zabezpieczone medium szklącym. Na koniec dodany został motyw ozdobny w postaci własnoręcznie ulepionej trójwymiarowej róży z modeliny.


Taca z aniołkiem, całość została postarzona dzięki przecierkom i nakrapianej metodzie, ozdobiona satynową wstążką.Komplet tacy i herbaciarki, pomalowany biała farbą akrylową oraz brązową bejcą. Ozdobiony papierowym decoupage, cieniowaniami i szablonami.Pozdrawiam,
Deco Rose

2 komentarze:

DecoRose pisze...

Ooo, jaki fajny post;) dziękuję i zapraszam do odwiedzin www.decorose.blogspot.com

What Anna Wears? pisze...

Jestem fanką od samego początku!!!
Zdolniacha jakich mało.