sobota, 15 grudnia 2012

Inspiracje: Latające anioły

Witajcie :)

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Coraz mniej czasu pozostało nam na przygotowanie dekoracji. Dziś chciałabym zaproponować Wam wykonanie własnoręcznej, niepowtarzalnej zawieszki.
Przygotowałam obrazkowy kurs. Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)

Kilka drewnianych zawieszek aniołków


pomalowałam białą farbą akrylową.


Gdy wszystkie aniołki już były białe i suche przystąpiłam do dekorowania. W tym celu wykorzystałam stemple oraz srebrny puder do embossingu. Dzięki temu sukienki stały się bardziej przestrzenne i koronkowe.


Aby nadać wrażenia "pierzastości" skrzydłom użyłam pasty strukturalnej. Włosy natomiast to brokatowe niteczki przyklejone na klej Magic.


Po domalowaniu oczek i ust zabrałam się za przygotowanie zawieszek. Przydały się do tego: żyłkowa nić, różnej wielkości koraliki, stopery i inne ozdoby :)


Zaczęłam od przywiązania żyłkowej nici do aniołka. Następnie nawlekamy stoper, który zacisnęłam  kilka centymetrów nad aniołkiem i nawlekłam koralik. Stoper zatrzymuje koralik na odpowiedniej wysokości. I tak powtarzałam czynność aż do uzupełnienia całej długości nici. Jako ostatnią ozdobę dodałam papierowe śnieżynki. Na każdą nitkę wycięłam dwie sztuki i nić wkleiłam między nie.


Na koniec wszystkie nitki przywiązałam do styropianowego niewielkiego koła pokrytego pastą strukturalną. Dowiązałam wstążeczki, na których zawisła cała konstrukcja. I gotowe :) Moje aniołki w odbiciu lustrzanym, dzięki czemu jest ich dwa razy więcej ;)


I jeszcze jedna propozycja wykończenia, bardziej kolorowa i wykonana z innych materiałów. Korpusy są z cienkiego styropianu pomalowanego kolorowymi farbami akrylowymi i udekorowanymi brokatami. Skrzydła wykonane są metodą filcowania z białej czesanki . Włosy powstały z doklejonych kłaczków czesanki karmelowej.Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować :)

Pozdrawiam
 *****
 Materiały użyte z e-sklepu:

  
  3 komentarze:

EwaJ pisze...

Bardzo pomysłowa przestrzenna dekoracja. Myślę, że na aniołki można wykorzystać też gruby karton. Gratuluję pomysłu i oczywiście pięknego wykonania. Pozdrawiam.

DecoRose pisze...

bardzo fajny pomysl! myslalam ze to bedzie zwykla aniolkowa zawieszka a tu takie kreatywne podejscie do tematu i cala ozdoba wyszla! superrr!

Karmeleiro pisze...

Przecudna ozdoba, aż sama chciałabym taką zrobić!