wtorek, 2 lipca 2013

KREATYWNE WAKACJE - Warsztaty dla dzieci

KREATYWNE WAKACJE – Cykl warsztatów dla dzieci

W te wakacje stawiamy na KREATYWNOŚĆ, pisaną wielkimi literami! :)
Oprócz profesjonalnych technik zdobienia, takich jak decoupage, filcowanie czy scrapbooking, chcielibyśmy zarazić naszych małych Uczestników warsztatów innymi twórczymi zabawami i zaproponować cykl warsztatów, które świetnie się wpisuje w temat na czasie, jakim jest segregowanie odpadów i recykling :) Mamy jeden cel: rozbudzić kreatywność naszych pociech!

Jak stworzyć coś z niczego? Jak zwykłe pudełka zamienić w kosmiczne maszyny, zamek księżniczki czy rycerza, urocze drzewko-dekorację? Co można zrobić z kolorowych kawałków materiału? Jak wykorzystać blaszane puszki? Jak zrobić urokliwe lampiony ze słoików?

Przekonamy naszych najmilszych, ale i Was, drodzy Rodzice, że życie wielu przedmiotów wcale nie musi się kończyć i wystarczy odrobina pomysłu i zabawy, by nadać im drugie, niepowtarzalne życie, a przede wszystkim rozwijać wyobraźnię Waszych pociech!
Tak więc w te wakacje tniemy, rwiemy, przyklejamy i niepozorne przedmioty w małe cuda zamieniamy! ;))))
W te wakacje obowiązuje jedna zasada: Dajemy się ponieść wyobraźni!

Zapraszamy dzieci w wieku: 5-14 lat
Warsztaty odbywają się w godz. 11.00-13.00
Udział w pojedynczych warsztatach: 25 zł
Karnet (udział w 5 warsztatach) – 100 zł (20 zł/warsztat)

Na warsztaty można zapisywać dzieci mailowo: decokreacje@decokreacje.pl, telefonicznie: (91) 422-84-82 oraz osobiście w naszym Centrum Hobbystycznym przy ul. Niedziałkowskiego 21.

Dla posiadających konto na Facebooku przygotowaliśmy małą zabawę-niespodziankę!
Zajrzyjcie >> TU <<


WARSZTATY NA LIPIEC:

16 lipca (wtorek):
Pojazdy z przyszłości – Kartony, kartoniki piętrzą się wokół nas w ilościach ogromnych. Ich życie wcale nie musi od razu kończyć się w koszu na śmieci, bo przecież wystarczy odrobina wyobraźni, klej, farby, ozdobne taśmy i w kilka chwil kilka bezładnych pudełek może stać się kosmiczną rakietą albo supernowoczesnym samochodem. Te warsztaty to udowodnią!

17 lipca (środa):
Lampiony na letnie wieczory – Szklane słoiki w ciągu kilkunastu chwil można zamienić w śliczne lampioniki. Rozstawione po pokoiku (nie tylko dziecka) dadzą uroczy efekt. W zdobieniu szkła wykorzystamy technikę decoupage - dający bardzo ciekawy efekt a’la zmrożenie/popękanie papier ryżowy oraz wzory serwetkowe. Całość wykończymy odpowiednimi lakierami oraz konturówkami, perełkami i wstążką.

18 lipca (czwartek):
Ptasie drzewka – Z kartonu, taśm i kolorowych papierów do techniki scrapbookingu wyczarujemy stojące drzewko z ptaszkami i listkami. Takie drzewko to świetna dekoracja dziecięcego pokoju, ale również fajny pomysł na eksponowanie pierwszej biżuterii :)

19 lipca (piątek):
Letnie wianki – to propozycja na stworzenie uroczej letniej dekoracji do domu. Skrawki najróżniejszych materiałów i wstążek posłużą nam do wykonania oryginalnych wianków, które następnie wg pomysłów dzieci będzie można ozdobić kwiatami, koralikami, kokardkami itd.


22 lipca (poniedziałek):
Wymarzony zamek Księżniczki/Rycerza – Podczas zajęć każde z dzieci stworzy swój wymarzony przestrzenny zamek. W tym celu wykorzystamy papierowe rolki, kolorowe papiery, patyczki, farby i inne dodatki. Wyobraźnia wszak nas nie ogranicza! :)

23 lipca (wtorek):
Przybornik na biurko – Blaszane nieciekawe puszki mogą stać się oryginalnym pojemnikiem na kredki czy długopisy? Ależ tak! Wystarczą kolorowe papiery do scrapbookingu, dziurkacze, wzorzyste nożyczki, kwiatki i inne dekoracje by w kilka chwil wyczarować świetną dekorację, którą pozazdroszczą naszym pociechom koleżanki i koledzy ;)

24 lipca (środa):
Wakacyjny pamiętnik – Warto zatrzymywać wspomnienia! Na zdjęcia z odbytych już wakacyjnych wyjazdów i z tych, które jeszcze przed nimi, przygotujemy zeszyty, których okładki ozdobimy fantazyjnie z wykorzystaniem kolorowych papierów i najróżniejszych dodatków. Taki pamiętnik warto mieć!

25 lipca (czwartek):
Plecione koszyczki – Do czego mogą posłużyć kawałek tektury, wykałaczki, wstążki, włóczki, koronki? Można z nich na przykład zrobić świetny koszyczek-pojemnik na drobiazgi! Jak? Zapraszamy Wasze pociechy by odkryły na to sposób ;)

26 lipca (piątek):
Kwiatowy bukiet – Jak z papieru zrobić różę czy peonię? A jak stokrotkę, lilię albo astra? Na warsztatach poznamy sposoby na wykonanie różnych kwiatów z gładkiej bibuły i nie tylko oraz połączymy je w wielobarwny bukiet. Kwiaty wykonane pokazanymi technikami można również z powodzeniem wykorzystywać w dekoracjach, pakowaniu prezentów i wielu innych projektach.

29 lipca (poniedziałek)
Papierowe słodkości – Podczas warsztatów z kolorowych, ozdobnych papierów wykonamy pudełeczko w kształcie kawałka tortu oraz samodzielnie ozdobimy je kwiatkami, ażurowymi wycinankami, wstążkami i przeróżnymi innymi dodatkami. W pudełeczku można schować swoje małe skarby albo wypełnić słodkościami i ofiarować w prezencie kochanej osobie :)*źródło zdjęć: pinterest.com; blog.decokreacje.pl

Brak komentarzy: