poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Inspiracje i tutorial: Motylowa kartka

Witajcie Kochani!

Dziś przygotowałam dla Was kartę, której głównym elementem są motylki 3D wykonane za pomocą gesso. Papier z UHK z Oliwnego Gaju idealnie wpasował mi się w pomysł. Został na koniec popsikany oliwkową mgiełką podobnie jak duży kwiat. Do tego troszkę perełek w płynie, piękna serwetka podkreślająca napis i gotowe. A jak powstały motyle? Zapraszam na kurs poniżej.
 Co będzie potrzebne:

Ja wykorzystałam fragment tekturowej wycinanki po motylkach i to ona posłużyła za moją maskę. Do tego gesso (może to być również pasta strukturalna, czy zwykła farba akrylowa), i media dowolne jakie tylko Wam się podobają.

 


 Swoją "maskę" ułożyłam w wybranym miejscu i zaczęłam nakładać gesso, rozsmarowując delikatnie, jednak tak aby powierzchnia po nałożeniu nie była idealnie równa, a tworzyła lekkie wzory. Jednym słowem nie do końca dokładnie.
 Po nałożeniu, podsuszyłam całość suszarką, tak abym mogła kontynuować pracę. Oczywiście możecie zostawić do całkowitego wyschnięcia i odczekać kilka godzin, lecz ja do cierpliwych nie zawsze należę.

Kiedy podsuszyłam motyle, przyszła kolej na nadanie im koloru. Na boku wycisnęłam odrobinę jasno zielonych perełek w płynie i oliwkowych. Nakładając je palcem na motylki mieszałam ze sobą oba kolory tak aby przechodziły przez siebie.


Później dołożyłam trochę mgiełki. Na koniec całość popsikałam mgiełką, a nie które motylki pokryłam cracle acents.


Motylki ozdobiłam jeszcze malutkimi srebrnymi kryształkami i gotowe ! :)


W pracy użyłam:
 

Papier 'Gaj Oliwny' - Pesto Perlen Pen 705 - Kiwi
Pozdrawiam gorąco!Brak komentarzy: