sobota, 30 listopada 2013

Inspiracje: Skrzące i błyszczące.

Okres przedświąteczny to dla nas jak zawsze pracowity czas. W tym roku potrójnie, bo rodzinnie powiększeni do sztuk czterech uprawiamy nie lada ekwilibrystykę w godzeniu ogromu pracy, pasji i wychowania dzieciaczków :) Pewnie niejedna z Was zna to doskonale. Trwają też twórcze przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Książąt Pomorskich - jedną z atrakcji będzie kiermasz rękodzieła świątecznego, na którym pojawią się i moje prace. Poza tym z przyjemnością realizuję kolejne spotkania warsztatowe pomagając tworzyć fajne prace i nabywać nowe umiejętności. Każdy dzień jest wyzwaniem.


Działam więc, z nie lada radością i satysfakcją z radością realizując kolejne pomysły.
W przeciągu ostatniego tygodnia otrzymaliśmy trzy partie półproduktów świątecznych z MDFu. Choinki, bałwanki, dzwoneczki, gwiazdki, domki, szyldy - jest w czym wybierać (choć spodziewamy się w bardzo niedługim czasie kolejnych dostaw uzupełniających i poszerzających ten asortyment).

Bardzo lubię ozdabiać te formy. Są bardzo wdzięcznym produktem do ozdabiania, kształty pobudzają wyobraźnię małych i dużych.

Pomiędzy dziesiątkiem bombek na moim warsztacie ozdabiają się choinki. Szukałam w głowie pomysłu szybkiego, a efektownego ich ozdobienia, przygotowania drobiazgów świątecznych, które wpiszą się zarówno i stylizowane, stare jak i nowoczesne wnętrza. Świetnie sprawdziły się ulubione reliefy przyprószone brokatami. Do tego pasta śniegowa, również skrząca się połyskującym pyłkiem. Całość lekka, dyskretna, ale w komplecie 2-3 choinek tworzy bardzo przyjemną dekorację, idealną na komodę czy okienny parapet.

Jak zwykle ciężko uchwycić połyskiwanie brokatów na zdjęciach. W rzeczywistości mniejsza biała choinka skrzy się opalenizująco, wyższa wykończona jest w srebrze. Bazą w tle jest farba akrylowa w kolorze neutralnej złamanej bieli, ale bawić się można również z tymi ciemniejszymi, również metalicznymi.
I nie bójcie się konturówek i reliefów. Tego naprawdę można się nauczyć, a z każdym ruchem wypukłe dekoracje będą coraz ładniejsze i satysfakcjonujące.Miłej zabawy!

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka
Do wykonania podobnych dekoracji przydadzą Wam się:
Konturówki
Choinki