niedziela, 1 grudnia 2013

Inspiracje: Filcowe drobiazgi

Witajcie :)

Święta, święta coraz bliżej. Czas pomyśleć o prezentach dla najbliższych oraz o efektownych opakowaniach do nich. Czasami sam materiał narzuca pomysł. Ostatnio pokazywałam Wam szal filcowy. Nigdy nie jest tak, że wykorzysta się całą wełnę. Zawsze coś zostanie :) Te końcówki można w fajny sposób wykorzystać na filcowe drobiazgi.


Z moich drobiazgów zrobiłam dyndadełko do komórki bądź też do kluczy w postaci niewielkiej wielkości ptaszka. Maksymalny jego wymiar to 5 x 5 cm. Będzie sympatycznym własnoręcznie wykonanym dodatkiem do głównego prezentu :)


Wspominając o pakowaniu prezentów chciałam pokazać Wam ekspresowe wykonanie zawieszek do prezentów. Potrzeba tylko odrobinę cieniutkiego i grubszego filcu ( 2 i 5 mm). Z cieniutkiego filcu wycinamy dekoracyjne elementy. Ja swoje wycięłam przy użyciu wykrojników. Następnie naklejamy je na grubszy i tym samym sztywniejszy filc.


Do tego odrobina konturówek, bądź jeśli ktoś ma ochotę na szycie - koralików i gotowe. Świąteczny element zawieszkowy do prezentu czeka na paczkę, którą ozdobi :)


Szybka i prosta a zarazem efektowna ozdoba. Czasu coraz mniej, więc szybkie pomysły jak najbardziej mogą się przydać.

Pozdrawiam :)

Z e-sklepu do wykorzystania:
  


Brak komentarzy: