wtorek, 7 stycznia 2014

Ekipa DecoKreacji dla akcji "Biżuteryjki dla WOŚP"

Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam efekty umiejętności dziewczyn z DecoKreacji, ale też przedstawić genialną akcję rękodzielniczek. Słyszeliście już o akcji "Biżuteryjki dla WOŚP"?

 
„Biżuteryjki dla WOŚP” – to projekt 500 artystek z całej Polski, które już po raz trzeci przygotowały niezwykłą biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To także kolejny raz kiedy pomagamy i my, biorąc udział w tej właśnie akcji.
Połączone pasją do rękodzieła biżuteryjki, to niezależne artystki z 80 miast Polski i całego świata, dziewczyny zajmujące się biżuterią i rękodziełem hobbystycznie oraz zawodowo, w tym grupa najbardziej zapracowana – około 250 matek. Wśród nich jest także nasza ekipa - Natalia i Emilia.
Całe piękno tkwi w niezwykłym pomyśle na projekt. Każda osoba tworzy tylko jeden element danego projektu, który później składany jest w całość przez wybraną osobę. Dzięki temu w każdym przedmiocie wystawionym na licytację zamknięta jest praca i serce kilkudziesięciu osób.
O wszystkich projektach można poczytać na: http://bizuteryjkidlawosp.pl/

W tym roku Biżuteryjki przekazują dla WOŚP aż 50 przedmiotów, które można licytować na oficjalnej stronie akcji:

Jednym z projektów są bransoletki z charmsami. W tym roku powstało ich kilkadziesiąt- każda jest zupełnie inna i niepowtarzalna, a łączy je kształt serca. Do bransoletki z granatami i przeźroczystościami dołączone są serduszka od Emilii. Oba powstały ręcznie ze srebra w niezwykle pracochłonnej technice wire wrapping.


Do tegorocznej akcji dołączyły także scraperki i osoby zajmujące się techniką decoupage. Każda bransoletka zapakowana zostanie w ręcznie ozdabiane pudełka.
Natalia stworzyła śliczną skrzynię z irysami do wrzosowo-błękitnej bransoletki z wykorzystaniem technik decoupage i 3D.


Emilia natomiast wykreowała specjalnie dla tęczowej bransoletki Tęczowego Ptaka, w całości namalowanego ręcznie na drewnianym pudełku.

Powstało także kilka większych projektów- każdy z nich złożony z pracy kilkudziesięciu osób!
 Serduszkowa torebka „Sprawy sercowe”, w której znajdziemy serduszka wykonane z brązu w technice bronze clay, w tym trzy wykonane przez Emilię.

Fot. Przemysław Wysmułek, Modelka- Kasia Szklarczyk.

  Przepiękny gorset i torebka Supernova, który wyczarowało dwieście par rąk, wykonując 400 tęczowych „listków”, każdy ozdobiony kryształem Swarovskiego.
Fot. Marta Piskorek, modelka- Maria Niklińska.


Fot. Marta Piskorek, Modelka- Marcelina Zawadzka.


Tiamat- Wędrujący naszyjnik, który przebył 5500 km i powstawał w 12 pracowniach biżuteryjek.

 Fot. Marta Piskorek, Modelka- Beata Pawlikowska.
5.   
Satin White- Ślubny wędraś z przepięknym kamieniem księżycowym.
Fot. Agnieszka Rzymek, Modelka- Żaklina Stanek.

6.      
Forest of Desire- Beadingowa kolia dla prawdziwej leśnej nimfy;)
Fot. Anita Suchocka, Modelka- Karolina Krempeć.


Te i inne biżuteryjne cuda można podziwiać i licytować na http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=7825961
Zapraszamy!

Brak komentarzy: