czwartek, 27 lutego 2014

Efekt płótna i warsztatowe kuferki

Jakiś czas temu w szale ozdabiania tak wdzięcznego materiału z naszej sklepowej półki jak  drewniane retro skrzyneczki powstała taka z efektem płótna. Charakterystyczna faktura wątku i osnowy, odpowiednio wcześniej postarzona stanowi tło i bazę dla decoupage kolażowego. Użyłam wzorów zarówno z papieru ryżowego, jak i serwetek - łącząc na jednym przedmiocie w jedno motywy pochodzące z 6 różnych źródeł. Bardzo lubię tworzyć kolaże w decoupage, bo tworzą pracę niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju, a przede wszystkim świetnie uruchamiają wyobraźnię i są świetnym ćwiczeniem na układanie prawidłowych kompozycji. Motywy zostały wycieniowane i spatynowane, a na końcu techniką suchego pędzla wydobyłam faktura płótna. Pracę wykończyło postarzenie nakropieniami.


Kuferek stał się inspiracją do warsztatów jakie odbyły się w zeszły czwartek. Panie ozdabiały kwadratowe kuferki i poradziły sobie naprawdę rewelacyjnie! Każdy z nich zupełnie inny, ale równie wyjątkowy i niepowtarzalny. Musicie wierzyć na słowo, że w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej :)


Uwielbiam, gdy Panie wychodzą z naszych warsztatów z tak efektywnymi pracami!
Warsztaty na pewno powtórzymy - kto się nie załapał w lutym, zapraszamy do śledzenia grafików na kolejne tygodnie (lada moment na blogu).

A tymczasem na sobotę zapraszam na pierwsze warsztaty wiosenno-wielkanocne. Zdobić będziemy duże styropianowe jajo-pisankę wykorzystując różne faktury i struktury :) Jajo będzie składane z dwóch części, co wspaniale można wykorzystać do schowania do środka świątecznych słodkości i potraktowania go jako bombonierki na prezent :)
Więcej informacji w grafiku  > TU <

Ślę serdeczne pozdrowienia!
Agnieszka

Brak komentarzy: