wtorek, 18 lutego 2014

Warsztatowe złocenia i metali udawanie :)

Bardzo lubię prowadzić warsztaty i dzielić się swoim doświadczeniem. Jeszcze bardziej lubię, a jest to baaaaardzo częste, gdy efekty prac ich Uczestniczek, tak mi się podobają, że chętnie ukradkiem zabrałabym je sama do domu ;)
Panie się zazwyczaj ze mnie śmieją, że mogę sobie podobnych prac na pęczki zrobić, ale - jak same pewnie dobrze to znacie - w wielu przypadkach szewc bez butów chodzi ;)

Na całe szczęście łapię w kadry warsztatowe efekty, a potem z przyjemnością podziwiam i ślę telepatycznie do przemiłych Uczestniczek warsztatów serdeczności :)

W zeszłym tygodniu złociliśmy, srebrzyliśmy, tworzyliśmy efekt metali. Dwa różne warsztaty, dwa różne sposoby ozdabiania, choć pozornie prace z podobnym efektem.

W czwartkowe popołudnie powstały kolejne szkatułki, z efektem metalu. Niby podobny motyw, ta sama technika, ale ostatecznie zupełnie dwa różne efekty:


W sobotę zaś tworzyłyśmy tryptyki z ikoną i reliefami. Uczestniczki poznawały techniki malowania drewna a'la stare przebarwione drewno, złocenia, pracy z różnymi pastami strukturalnymi, konturówkami, postarzania patynami.Ikona p. Iwonki uchwycona na zdjęciu jeszcze przed wykończenia motywu konturówką.


Każda ikona była również zdobiona z zewnątrz - techniką malowania imitującą stare drewno, złotą poświatą i spatynowanym reliefem.


"Nadprogramowo" podczas warsztatów dwie Agnieszki wykonały dwie inne formy bazując na tych samych technikach. Plaster starego dębu zyskał nowe, "święte" oblicze.


Druga p. Agnieszka zrobiła szkatułkę-księgę, na lichtarzyk, świeczniki i inne dewocjonalia.--------------------------
Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty. Przypominamy, że grafik warsztatowy znajdziecie tu: WARSZTATY LUTY 2014 
Jeszcze w tym tygodniu zapraszamy w czwartek na warsztaty decoupage kolażowego oraz efektu płótna. Tworzyć będziemy podobne kuferki:


Jeśli zaś szukacie inspiracji i chcecie powymieniać swoje doświadczenia to zapraszamy na Kreatywny Piątek i wspólne tworzenie techniką decoupage.
Wasze pociechy zapraszamy również - właśnie trwają twórcze ferie w naszym Centrum. Zapraszamy do wspólnej zabawy! :))

Ślę serdeczne pozdrowienia dla wszystkich naszych Kursantek!
Zapraszamy innych do przekonania się, że każdy może stworzyć fajne, ciekawe prace, zdobyć nowe doświadczenie, załapać inspiracje i miło spędzić czas <3 br="" nbsp="">Serdeczności!

Agnieszka Sowińska

Brak komentarzy: