sobota, 1 marca 2014

Inspiracja: Stara, nowa niciarka

Witajcie!

Kilka miesięcy temu moja koleżanka przekazała w moje ręce starą niciarkę. Poprosiła mnie abym nadała jej nowe życie.


Na takie rzeczy patrzę z ogromnym sentymentem i ciężko mi jest coś w nich zmieniać. Potraktowałam to jednak jak wyzwanie - odświeżyć ale tak, aby czuło się w niej historię.
I tak niciarka otrzymała nową szatę:


Na początku długi etap szlifowania, w obawie o wybicie koloru brązowego przez złamaną biel, którą miałam w planach pomalować całość. Na szczęście nic takiego się nie stało. Po zagruntowaniu niciarki pomalowałam ją na kolor pastelowej orchidei. Nakleiłam fantastyczny papier z kolekcji ITD i odważyłam się na cieniowania w odcieniach różu, fioletu i brązu. Brzegi przetarłam papierem ściernym, uwidaczniając oryginalny kolor niciarki. Na koniec dodałam kleksy farbą akrylową i zalakierowałam lakierem matowym.


Rączkę i środek niciarki nie został wykończony, aby pozostawić chociaż namiastkę historii jaką w sobie kryje. Tak ukwiecona niciarka niedługo trafi do właścicielki. Mam nadzieje, że posłuży jej jeszcze na wiele lat. :)

Pozdrawiam serdecznie
Natalia Coursedream

Z naszego sklepu użyłam w pracy:

http://decokreacje.pl/lakier-matowy-230ml-varnish-matt-p-1082.htmlhttp://decokreacje.pl/papier-ryzowy-niezapominajka-roza-p-5022.htmlhttp://decokreacje.pl/klej-werniksem-do-decoupage-230ml-p-1217.htmlhttp://decokreacje.pl/podklad-akrylowy-230-ml-p-1215.html

Brak komentarzy: