sobota, 15 marca 2014

Inspiracja: Złoto, patyna i kot

Witam serdecznie!

Kilka tygodni temu dostałam wiadomość od znajomego o treści "Jesteś rozwiązaniem mojego problemu!" Byłam zaskoczona taką wiadomością, ale po chwili wszystko się wyjaśniło. Jakub, bardzo chciał ofiarować swojej dziewczynie niebanalny prezent z okazji urodzin i Dnia Kobiet. Jak to z mężczyznami bywa, dostałam jedynie wskazówki co do preferencji solenizantki "Lubi się makijażować, uwielbia koty i słodycze". Pomyślałam, że mamy wiele wspólnego, a więc musi to być coś naprawdę wyjątkowego :)) Tak powstał wielki kufer o wymiarach 40x30x23,5. 


Pracę rozpoczęłam od nałożenia gruntu, a następnie przeprowadziłam pastę żelową przez szablon. Kot otrzymał honorowe miejsce pośrodku. Całość pomalowałam farbą akrylową w kolorze złotym. 


Postanowiłam podkreślić reliefy pastami woskowymi i postarzającymi.

Wciąż jednak brakowało mi dodatkowego efektu postarzenia. Postanowiłam wykorzystać sól do patynowania, która reaguje z metalicznymi farbami. Nałożyłam ją na wybrane miejsca skrzyni i... czekałam.

Tego rodzaju patynowanie wykonywałam pierwszy raz więc wyobraźcie sobie moją radość kiedy po godzinie zobaczyłam pierwsze lekko zielone plamki.:) Uchwyt stał się praktycznym i eleganckim dodatkiem do całej pracy. Na koniec skrzynię zabezpieczyłam błyszczącym (niewodnym) lakierem w sprayu.

Jestem bardzo ciekawa czy prezent się spodoba. A czy Wam się podoba? 

Pozdrawiam serdecznie 
Natalia - Coursedream
Z naszego sklepu użyłam:Brak komentarzy: