wtorek, 20 maja 2014

Dlaczego farby Annie Sloan są takie wyjątkowe?

Farby Annie Sloan szczerze pokochałam i całą sobą polecam. Wiem, że wielu z Was, słysząc o nich, trudno uwierzyć, że rzeczywiście są takie dobre. Zapraszam do lektury mojej subiektywnej oceny ... i oczywiście na warsztaty, by przekonać się z nami, że to co piszę poniżej to nie tylko marketingowe zachwalania, ale rzeczywistość :) Zatem...
Dlaczego farby Annie Sloan są takie wyjątkowe?


UNIWERSALNE
Czy doświadczyliście kiedykolwiek sytuacji, gdy stoicie w sklepie budowlanym przed półkami pełnych farb
i zastanawiacie się, która będzie odpowiednia do Waszego projektu? Która nadaje się na zewnątrz, która do pomieszczeń wewnętrznych? Która do drewna, metalu, a którą można pokrywać szkło czy tworzywa?
Myślę że nie raz! Ja nie raz niegdyś miałam podobny dylemat i w najlepszym razie wybierając jedną farbę dokupowałam najróżniejsze podkłady i cudowałam z odpowiednim przygotowaniem powierzchni. Tymczasem farby Annie Sloan to istna rewolucja - można malować nimi właściwie wszystko!
Farby z łatwością pokrywają i trzymają się i powierzchni chłonących jak drewno, MDF czy nieszkliwiona ceramika, jak i powierzchni trudnych, śliskich - szkła, metalu, plastiku. Co więcej - wystarczy jedna farba, która pokryje wszystko ... i nic więcej!


EKOLOGICZNE 
Farby Annie Sloan są ekologiczne, opracowane na bazie naturalnych minerałów i nośników, tak by jak najmniej szkodziły środowisku. Dla mnie to szczególnie ważne, zapewne ze względu na to że z wykształcenia jestem mgr inż ochrony środowiska i nie obojętne są to dla mnie kwestie. Chodzi jednak nie tylko o zatruwanie środowiska i kwestię odpadów niebezpiecznych, ale również i nasze zdrowie. Chalk Paint to farby o bardzo niskiej zawartości substancji lotnych, co zazwyczaj świadczy o stopniu intensywności zapachu, ale przede wszystkim toksyczności farby. Farbą Annie Sloan bez obaw możecie malować
w waszym domu bez konieczności szczególnego wentylowania pomieszczeń.
Z powodzeniem również możecie malować meble i przedmioty do pokoików dziecięcych.


EKONOMICZNE
Farby Chalk Paint są naprawdę bardzo wydajne! Jeden litr farby starcza na pomalowanie 13 m kw. powierzchni. Dużo to czy mało, spytacie? Dużo! Pierwsza moja puszka farby starczyła mi na wymalowanie sporej komody, dużej ławy, witrynki, lustra, kawałka szafy i... jeszcze zostało troszkę na drobne projekty. Są bardzo gęste, można je w razie potrzeby rozcieńczyć je wodą, a one i tak zachowają bardzo dobre krycie.


MINIMUM PRACY - MAKSIMUM SATYSFAKCJI
Dotąd wszelkie przeróbki meblowe w domu były dla mnie wykluczone - wszystkie prace przygotowawcze wyprowadzałam na podwórko, na działkę, do pracowni, gdziekolwiek byle nie w domu! Kto bowiem choć raz miał do czynienia ze szlifowaniem warstw lakierów, farb, politur doskonale wie, że sprzątania wszędobylskiego pyłu nie ma końca. Użycie farby bezpośrednio na lakier czy stare warstwy farby nie miało najmniejszego sensu - szkoda byłoby się napracować, by po jakimś czasie ujrzeć nieciekawe odpryski nietrzymającej się i odpadającej farby.
W przypadku farb Annie Sloan - jakież zdziwienie - okazuje się, że nie trzeba wyprowadzać pracy z domu, że z powodzeniem od A do Z można projekt przemiany mebla zrealizować bez cudowania, kombinowania
i ogromnego nakładu pracy.
Chalk Paint by Annie Sloan rewelacyjnie pokrywa każdą, nawet lakierowaną powierzchnię. Ze względu na bazę minerałową charakteryzuje się bardzo wysoką przyczepnością do każdego podłoża, nawet najbardziej śliskiego, gdzie inne farby by zawiodły. Nie musisz spędzać wielu godzin na żmudnym i brudnym szlifowaniu mebla, na zdzieraniu paznokci i przeklinaniu pod nosem co Cię podkusiło ;) Nie musisz też nakładać na powierzchnie żadnych podkładów gruntujących. Z farbami Annie Sloan bierzesz do ręki pędzel i ... po prostu malujesz! Jedyny wyjątek to powierzchnie ryzykowne, takie jak meble bejcowane, pokrywane politurami na bazie żywic czy z surowej sosny - pokryj je warstwą lakieru, odizolowując od potencjalnego zabarwienia farby i... maluj! Już pierwsza warstwa w bardzo wysokim stopniu pokryje powierzchnię. Zazwyczaj wystarczą dwie, w przypadku ciemniejszych kolorów 3, warstwy do pełnego pokrycia powierzchni.
Farby szybko schną. Już po 20-30 minutach uzyskamy półsuchość farby, tak że jest gotowa na nakładanie kolejnej warstwy. Całość zabezpieczamy woskiem bezbarwnym bądź lakierem, w razie potrzeby również woskiem ciemnym. Cały projekt możesz wykonać w kilka godzin, w ciągu jednego dnia. Tak, to naprawdę możliwe!


PIĘKNA GAMA KOLORYSTYCZNA I NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI
Paleta kolorów farb Annie Sloan obejmuje 34 kolory. Każdy z nich został opracowany przez Annie Sloan w oparciu o jej podróże po różnych miejscach Europy i epokach historycznych. Są piękne stonowane pastele, ale również i wyraziste intensywne barwy. Gama kolorów została tak skomponowana, by poszczególne odcienie wzajemnie się uzupełniały i tworzyły ładne zestawienia. Ograniczona gama kolorów nie jest jednak żadnym ograniczeniem do uzyskiwania kolorów pochodnych, bowiem farby świetnie się ze sobą mieszają tworząc mnóstwo pięknych nowych odcieni! Zdecydowanie zabawa w mieszanie farb jest fascynująca!


NIEPOWTARZALNE EFEKTY
To co jest również świetne w farbach Annie Sloan to różnorodność efektów, jakie możemy za ich pomocą uzyskać. Możemy malować przedmiot "na gładko" jak i tworzyć za jej pomocą ciekawe struktury (właśnie dzięki temu, że są tak gęste). Możemy malować mebel jednokolorowo, zestawiać ze sobą różne kolory bądź stosować najróżniejsze efekty malarskie i uzyskiwać ciekawe melanże i przenikania się kolorów. Przyznam, że mi osobiście szkoda malować przedmiot jednokolorowo, na gładko, bo za każdym razem aż głowa kipi od pomysłów jak ciekawie można łączyć kolory i stylizować powierzchnię! ;) Farby Annie Sloan są do tego wręcz stworzone!
Z powodzeniem możesz wystylizować mebel tak by wyglądał rodem z Prowansji, Francji Ludwika czy gustawiańskiej Szwecji, ale również możesz nadawać im nowoczesny look. Za pomocą farb możesz również malować lub farbować tkaniny.
 I autentycznie - ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

WARTE INWESTYCJI
Farby Annie Sloan jak na polskie warunki najtańsze nie są Często też słyszę, że te farby są po prostu bardzo drogie. Biorąc pod uwagę samą cenę - rzeczywiście, nie zachęca, ale jeśli tylko pozwolisz sobie poznać osobiście i przekonasz się do jej niepowtarzalności - zapewniam, zmienisz punkt widzenia. Gdyby miałabyś wycenić swoją wielogodzinną pracę przy szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, poświęcony czas, umęczenie fizyczne i psychiczne to ile by to było? Z pewnością nie mało! Jeśli zatem cenisz swój czas, zdrowie i nerwy to po pracy z farbami Annie Sloan stwierdzisz, że naprawdę są one ... tanie :)
Jakość i multum możliwości zastosowania w moim odczuciu znacznie przewyższa ich kwotę, jaką trzeba w nią zainwestować ;)

CZY WARTO SZUKAĆ ZAMIENNIKÓW?
Dostaję czasem zapytania o zamienniki, które pojawiają się na rynku kusząc niższą ceną. Odpowiedź znajduję jedną: jeśli cenisz sobie uczciwość i szacunek do wieloletnich poszukiwań i pracy Annie Sloan, która swoje farby opatentowała ponad 20 lat temu to nie będziesz miał dylematu. Za najlepszym zawsze będą podążać naśladowcy. Twój wybór. Ja zachęcam - spróbuj farb Annie Sloan i pokochaj ją jak miliony osób na świecie :)

Farby Annie Sloan dostępne są u nas w sprzedaży stacjonarnej w naszej siedzibie oraz internetowej tu: www.decokreacje.pl

Polecam,
Agnieszka Sowińska

Brak komentarzy: