środa, 3 września 2014

Rustykalna szafeczka czyli metamorfozy z Annie Sloan Chalk Paint


Witajcie Kochani!
Śpieszę do Was z wieściami i nowym projektem wykonanym na dzisiejszym comiesięcznym pokazie z cyklu Metamorfozy z Annie Sloan Chalk Paint.
Tym razem padło na przemianę pewnej niewielkiej szafeczki. Szafeczka, upatrzona jakiś czas temu stała grzecznie czekając na przemianę. Miała być najpierw apteczką, ale domowe zasoby medyczne okazały się zbyt obfite by je pomieścić w małym mebelku... Półeczka została zatem nominowana, by zdobiła i służyła na rodzinnej działce.
Oryginalnie drewno było potraktowane szarą bejcą. Wybaczcie - w pośpiechu nie zrobiłam zdjęcia. Kolor całości był taki jak półeczki widocznej w środku. Jakość chińska ;)

Wymyśliłam, że ją pobielę i nawiązując do stylu szafeczki ozdobię rustykalnie. Szaro-biała kolorystyka, pomyślałam, byłaby jednak nieco smutna, nudna i... zbyt oklepana. Połączyłam zatem biel (Old White) z zieleniami kaczego jaja (Duck Egg) oraz szmaragdu (Florence). Zielenie nakładane punktowo, biel - dwukrotnie - półkryjąco oraz minimalną ilością techniką suchego pędzla. Nieustająca praca z papierem ściernym oraz ciemnym woskiem, który pięknie wszedł w nierówności drewna oraz włączył ciepłe refleksy na farbie i ciekawsze tło.
Drewno pięknie oddało rysunek słoi.

Oto jak się prezentuje :)
Jak Wam się podoba?

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka

Brak komentarzy: