środa, 13 lutego 2019

Czas na kawę. Taca w stylu retro.

Kolejny poniedziałek minął, a wraz z nim nasz kreatywny pokaz. Tym razem wedle Waszego życzenia pracowaliśmy w technice decoupage. :)Praca z cieniowaniem i łączeniem różnych papierów nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest to w dużej mierze kwestia wprawy. Więc ćwiczymy, ćwiczymy Kochani :)

Moją technikę cieniowania postanowiłam pokazać na dużej tacy, na której połączyłam piękny papier ryżowy ze Stamperii z motywem manekina oraz serwetkę z wieżą Eiffla w podobnym klimacie vintage. Połączenia między papierami zostały wycieniowane farbami akrylowymi Allegro (Stamperia). Miejscami odbiłam stemple z firmy Prima - przepiękne stemple w dużych formatach 30x30, świetnie sprawdzają się przy dużych pracach, ale i również na meblach lub jako dekoracje na ściany. Później użyłam szablonu, który świetnie uzupełnił tło. Na koniec zabezpieczyłam całość lakierem poliuretanowym z serii Americana firmy DecoArt. To świetny lakier, który mocno zabezpiecza pracę, odporny na styczność z gorącymi przedmiotami, a dodatkowo jest bezwonny i pędzel można myć pod wodą bez użycia rozpuszczalnika. Pomiędzy warstwami lakieru przetarłam całość papierem ściernym, aby powierzchnia tacy była gładka i przyjemna w dotyku. 

Zapraszamy serdecznie na nasze pokazy. To świetne źródło inspiracji i nauki. Podczas pokazów często prezentujemy nowe produkty i eksperymentujemy z różnymi preparatami. Zachęcamy Was też do przynoszenia swoich prac, bo te nasze poniedziałkowe kreatywne spotkania to również czas na podzielenie się swoimi doświadczeniami ;)
Pokazy odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 16:30, wstęp kosztuje symboliczne 10 zł.
Na pokaz nie rezerwujemy miejsc. 


Wszystkie materiały do stworzenia podobnej tacy można nabyć u nas w sklepie stacjonarnym, a już niedługo w sklepie internetowym (przypominamy: pracujemy nad nową platformą sklepową :) ).

Pozdrawiam Was serdecznie,
Natalia


Brak komentarzy: