wtorek, 12 lutego 2019

Warsztaty gościnne z Gurianą - fotorelacja

Za nami kolejne cudne niecodzienne spotkanie ze światem enkaustyki i obróbki metali miękkich, lutowania, zawijania i tworzenia niepowtarzalnej biżuterii. A to wszystko za sprawą Doroty znanej pod pseudonimem Guriana, która przybyła do nas po raz kolejny, by podzielić się z nami swoją szeroką wiedzą w tych zagadnieniach.
Kto był już na warsztatach z Gurianą, ten już wie, że to wyjątkowe spotkania z technikami, do których większość z nas na co dzień dostępu nie ma i możliwość pracy nad zupełnie innym, często zaskakującym materiałem i dodatkami przygotowanymi przez Dorotę,

Tematem pierwszych warsztatów była zabawa woskiem w połączeniu z fakturami i warstwami i stworzenie z wykorzystaniem enkaustyki albumu-journala lub oryginalnej zawieszki. Dorota zdradziła nam jak wytrawiać napisy na miedzianych blaszkach i jak tworzyć piękne woskowe emblematy i tabliczki. Och! Zachwyciło nas to wszystkie!

Kolejnego dnia pracowaliśmy nad dwoma projektami biżuteryjnymi - bransoletką i wisiorem. Tu po raz kolejny oswajaliśmy lutownicę i cynę z miedzią i tworzyłyśmy nasze własne indywidualne dzieła wg projektu Doroty.
Z radością każda z Uczestniczek zakończyła swoją pracę i powróciła do domu dumna ze swoich prac. A - wierzcie nam - było z czego!
Dziękujemy Wam serdecznie za Uczestnictwo, a Dorocie za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą!

Kolejne warsztaty z Gurianą zaplanowałyśmy na 8 czerwca. Zapisujcie w kalendarzach!
Tych, którzy wciąż się czają i nie mieli dotąd odwagi spróbować swoich sił w nowych technikach, zapraszamy szczególnie! Te warsztaty są naprawdę wyjątkowe! :)
Kto był, ten potwierdzi! :)

Brak komentarzy: