sobota, 16 marca 2019

Wielkanocne przygotowania

Już chyba wszystkim nam chce się wiosny, nieco słonka za oknem i wyczekiwania cieplejszych dni. Zatem to musiało się w końcu stać i u nas - na ostatnim pokazie rozpoczęłyśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych, w międzyczasie ruszyłyśmy też z wiosennymi warsztatami.
W naszych DecoKreacjach już kilkunastu dni czekają na Wasze pomysły jaja styropianowe, akrylowe i oczywiście wydmuszki ( gęsie, kacze i indycze).  Mnie osobiście zaciekawiła nowa wielkość jaj styropianowych - 20 cm. Zapewniam Was, że dobrej jakości styropian w projektach wyglądają na prawdę bardzo wdzięcznie. Często też spotykam się z zapytaniami: " Czy mogę dotknąć? Wygląda na bardzo ciężkie jajo." Jakie zaskoczenie jest kiedy okazuje się, że jajo jest lekkie i na pierwszy rzut oka nie widać co stanowi jego bazę. Jaja styropianowe dostępne w DecoKreacjach są świetnej jakości (to wysokogatunkowy styropian włoskiej firmy Bovelacci) i ozdobione pięknie prezentują się jako dekoracja wnętrz.

W pracy pokazowej użyłam gesso z firmy Renesans jako podkład, nakleiłam serwetkę z motywem ptaszków i zalakierowałam wszystko lakierem matowym. Aby przedłużyć wzór odbiłam stemple z napisami. By ładnie wtopić wzór i przy okazji zatuszować połączenie dwóch połówek jaja (bo to jajo jest składane z dwóch częśći) użyłam też  pasty z efektem kamienia z Pentartu. Na koniec dodałam dekory z foremek i trochę moich ulubionych nakropień farbą i wiosenna dekoracja gotowa!

I jak Wam się całość podoba?
A kto jeszcze nie dotarł na nasze pokazy - gorąco zachęcamy. Każdy poniedziałek godzina 16:30.Wszystkie materiały do stworzenia podobnego jaja i różnych innych dekoracji można nabyć u nas w sklepie stacjonarnym, a już niedługo w sklepie internetowym (przypominamy: pracujemy nad nową platformą sklepową :) ).

Pozdrawiam Was serdecznie,
Natalia