środa, 20 marca 2019

Wiosna nadchodzi

Na ostatnim pokazie inspirowaliśmy Was naszymi pięknymi wielkanocnymi dekoracjami z MDF. Na naszych półkach już jakiś czas temu rozgościły się zające, gąski i kurki. Są one w różnych kształtach i wielkościach. Świetne do ozdabiania różnymi technikami, ale równie dobrze
możecie je tylko pomalować na dowolny np. pastelowy kolor i przewiązać dekoracyjną wstążką - będą stanowiły piękną dekorację naszych domów.

Na naszym pokazie postanowiłam pokazać jak ozdobić kurkę na jednej nóżce. Tak trochę na przekór postanowiłam połączyć nowe ze starym - forma bardziej nowoczesna, ale technika ozdabiania zdecydowanie w klimatach vintage.  Kurka została najpierw zagruntowana gesso, następnie przykleiłam na skrzydełko motyw z serwetki ryżowej, a na resztę położyłam pastę Fiber z firmy Pentart - to świetna pasta "bawełniana", przypominającą w strukturze trochę pastę papierową. Świetnie nadaje się do tworzenia trówymiarowych, wysokich dekoracji i "malowania" nią szpachelkami np. kwiatów 3D. Ja wykorzystałam ją typowo do stworzenia bardzo fajnej faktury na tło kury. Na podstawce dokleiłam małe styropianowe jajka, którym rownież dodałam trochę faktury. Całość pomalowałam farbami talkowymi Decor Paint, a następnie zabezpieczyłam woskiem przezroczystym  Annie Sloan  i miejscami dodałam wosk brązowy. Na koniec pędzlem i białą farbą pokropkowałam serwetkę z kwiatami i gotowe!

Nasza kurka zdobi teraz nasze okno w DecoKreacjach i pilnuje reszty naszych ręcznie dekorowanych wydmuszek.

Pamiętajcie o naszych pokazach - każdy poniedziałek godzina 16:30. Zapraszamy ;)


Wszystkie materiały do stworzenia podobnej kurki i różnych innych dekoracji można nabyć u nas w sklepie stacjonarnym, a już niedługo w sklepie internetowym (przypominamy: pracujemy nad nową platformą sklepową :) ).

Pozdrawiam Was serdecznie,
Natalia