środa, 3 kwietnia 2019

Jajo i papiery ITD

Na jednym z naszych poniedziałkowych pokazów zaprezentowałam, jak można wykorzystać piękne papiery z kolekcji ITD. Zauroczyły mnie ich wielkanocne akwarelowe wzory - wraz z kolejnym sezonem pojawiły się kolejne, nowe.
Nie mogło być inaczej w okresie przedświątecznym - wybór na przedmiot do ozdobienia padł na jajo. Styropianowe jajo (20 cm) przygotowałam do pracy jak zawsze gruntując gesso, a następnie nakleiłam z dwóch stron wybrany motyw z uroczego papieru z kurami i kogutami i ozdobiłam je, korzystając z form silikonowych, trójwymiarowymi dekoracjami z masy samoutwardzalnej. Dookoła dekoracji, dla zakrycia łączeń jaja (bo to jajo składające się z dwóch połówek) nałożyłam pastę pękającą ze Stamperii - bardzo ją lubię. Ta pasta zawsze pęka, ma idealną konsystencję i formułę jednoskładnikową, a na efekt nie trzeba długo czekać.Wysycha samodzielnie, jednak by dała jeszcze  ładniejsze spękania, warto pomóc jej bardzo ciepłym powietrzem suszarki. Krzykliwe kolory pomarańczy i czerwieni na papierze stonowałam po bokach odcieniem drzewa oliwnego z palety kolorów farb Dekor Paint Soft z Pentartu, a dekory dodatkowo lekko pozłociłam wykorzystując pastę pozłotniczą. Jeszcze tylko lakier z połyskiem na wzór z kurą i kogutem i czerwona kokarda u góry - i gotowe! Teraz nasze jajo pięknie dekoruje nasze okno w DecoKreacjach.

Chcesz zobaczyć pracę na żywo? Zajrzyj do nas ;) Doradzę również co zakupić, abyście samodzielnie mogli stworzyć tego typu dekoracje w domu:)Pozdrawiam
Natalia

Brak komentarzy: