wtorek, 18 czerwca 2019

Brak weny? Wracamy do starych projektów z nowym pomysłem!

Proszę się przyznać... Ktoś podniesie rękę? Komu z Was zdarzyło się nie dokończyć pracy i stracić pomysł w trakcie tworzenia?

Jestem przekonana, że każdy z nas miał taką chwile słabości. To normalne, że pewne rzeczy muszą poczekać na odpowiedni moment. Agnieszka we wcześniejszym poście pisała o swoim kredensie, który dojrzał dopiero przy trzecim maluszku. Ja również mam tajną szafkę, w której składuje (jak mi się wydawało na daną chwilę) genialne pomysły, a to na prezenty, a to na warsztaty, genialne pomysły... które potem gdzieś uciekały. Porządki na zapleczu naszych DecoKreacji odkryły wiele niedokończonych projektów z dużym potencjałem. W jednym z kartonów znalazłam szafeczkę na klucze pomalowaną bejcą i z przyklejonym motywem pięknej damy.
I tak zrodził się pomysł na pokaz ...

Reanimacja trwała raptem półtorej godziny. Pacjent w pełni zdrów, w nowej szacie kolorystycznej i trochę uwspółcześnionej formie. Zabieg uważam za udany :) Na naklejony już wzór papieru do decoupage przykleiłam odcisk z foremki silikonowej z motywem sznurka (Prima). W rogach oraz na samej górze skrzynki również dokleiłam wzór z foremki, a na około nałożyłam pastę piaskową z Decoartu. Wykorzystałam również pastę pękającą ze Stamperii, która szybciutko wysycha i daje bardzo ładne spękania. Wykorzystaliśmy ją ostatnio w projekcie blejtramu z żyrandolem i sprawdziła się świetnie! Po wyschnięciu past nałożyłam farby talkowe z Pentartu. Wykorzystałam biel, odcienie turkusu i zieleni oraz żółty, by nawiązywał kolorystycznie do wcześniej przyklejonego papieru. W ten sposób brązowa bejca stała się jedynie tłem naszej skrzynki, a farby nadały jej piękną imitację patyny. Na koniec dodałam odrobinę farb metalicznych z Decoartu, które pięknie rozświetliły naszą pracę. I gotowe :)

Życzę wszystkim szybkich powrotów do starych prac i spojrzenia na nie z nowym pomysłem. Pamiętajcie najlepsze wina dojrzewają bardzo długo! :) Haha! ;)Wszystkie materiały do stworzenia podobnych dekoracji można nabyć u nas w sklepie stacjonarnym, a już niedługo w sklepie internetowym (przypominamy: pracujemy nad nową platformą sklepową :) ).

Pozdrawiam Was serdecznie,
Natalia

Brak komentarzy: