środa, 26 czerwca 2019

Koronki, ptaki i pastele czyli co mi w duszy gra

Jest wiele rzeczy, które uwielbiam robić, ozdabiać. Mam swoje ulubione motywy, ulubione papiery, koronki, foremki. Staram się pokazywać Wam różne możliwości, ale czasami nie mogę się uwolnić od tych ulubieńców. Nie mogę nazwać tego monotonią, a raczej stylem jaki w sobie wyrabiam. Jednym z moich rzeczy 'naj' jest ozdabianie notesów techniką mixmedia. Kto był na warsztatach z kalendarzy to wie, że po odpowiednim wklejeniu elementów taki notes można nosić spokojnie w torebce bez większych uszkodzeń. To świetny pomysł na prezent dla osoby w każdym wieku,
a ponadto jest to rzecz bardzo praktyczna.
Na ostatnim pokazie postanowiłam zdradzić kilka swoich tajemnic, które sprawiają, że takie notesy są odporne na wszelkie uszkodzenia. Pokazałam również jak można łączyć techniki scrapbookingu i decoupagu razem z techniką mixmediów.
Mój notes w pierwszej kolejności zagruntowałam i ozdobiłam motywem ptaka, którego wycięłam z papieru do scrapbookingu z UHK oraz koronkami, które otrzymałam od zaprzyjaźnionej krawcowej. Są przepiękne! Niektóre z nich są pięknie haftowane koralikami i perełkami, aż żal ciąć... Do przyklejenia i papieru i koronek użyłam Gel medium - jest świetnym medium do trwałego naklejania i zabezpieczania różnych tworzyw w technice mixed media. Gdzieniegdzie dokleiłam skrawki starej książki, gdzieniegdzie posypałam proszkami mineralnymi i brokatem, który dodał pięknego blasku naszej pracy. Iza z Panią Gabrysią, które przybyły w tym dniu na pokaz, znalazły napis, który pięknie wkomponował nam się w ramkę, którą wycisnęłam z foremki. Na koniec całość podkolorowałam farbami Dekor Paint i delikatnie podcieniowałam niektóre miejsca pudrami w Primy Memory Hardware (To świetne pudry, którymi możemy cieniować zarówno papier jak i prace mediowe. Świetnie sprawdza się również jako barwnik do past.) Jeszcze odrobinę pasty woskowej, która dała piękny perłowy odcień na wypukłych elementach i praca skończona.

Pani Czesia i Pani Joasia z racji nieobecności na pokazie przybiegły we wtorek zobaczyć co się działo u nas. Mówią, że wyszło pięknie :) A jak Wam się podoba? Zajrzyjcie na naszą grupę warsztatową na Facebooku tam już niedługo pojawi się informacja odnośnie warsztatów z takiego notesu.

Niestety mamy też smutną wiadomość. Na czas wakacyjny od lipca do sierpnia wstrzymujemy nasze poniedziałkowe pokazy. Wrócimy do nich we wrześniu z nowymi pomysłami po solidnym wypoczynku. Warsztaty oczywiście będą się wciąż odbywać w wyznaczonych terminach.
Wszystkie materiały do stworzenia podobnych dekoracji można nabyć u nas w sklepie stacjonarnym, a już niedługo w sklepie internetowym (przypominamy: pracujemy nad nową platformą sklepową :) ).

Pozdrawiam Was serdecznie,
Natalia


Brak komentarzy: