wtorek, 9 lipca 2019

Warsztaty gościnne w Brzózkach

Oprócz  pracy w naszej stacjonarnej pracowni, podejmujemy się różnych twórczych działań i poza nią :) Z przyjemnością przyjmujemy zapraszenia z naszymi warsztatami do szkół, przedszkoli, na różne targi i kiermasze na terenie całego Szczecina, ale z chęcią udajemy się też poza granice naszego miasta i odwiedzamy mniejsze miejscowości lub wsie. W takich miejscach zazwyczaj prężnie działają koła gospodyń wiejskich, którym trudno jest dojechać do miasta, aby móc się szkolić, ale zawsze są głodne wiedzy, nowych pomysłów i umiejętności. Przyznamy się Wam, że bardzo lubimy i cenimy te warsztaty, bo nagradzają one nas ogromną satysfakcją, że każdy, naprawdę każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i możliwości, może tworzyć rzeczy piękne. Czasem jesteśmy dla nich twórczym oknem na świat, czasem impulsem do działania a nade wszystko inspiracją na kolejne artystyczne spotkania w gronie sąsiedzkim.
W ubiegłą sobotę gościły nas w swojej świetlicy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzózkach. Przezdolne i przesympatyczne Panie, które swoim uśmiechem i chęcią pracy nas urzekły! Szkolenie Ekokreacje - warsztaty twórczego recyklingu było prowadzone w ramach projektu Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia, małe inicjatywy lokalne, a i jak sama nazwa wskazuje było zetknięciem się ekologii i dziedzin artystycznych :)
Panie przekonały się, że ze szklanych słoików, zdekompletowanych kieliszków, szklanych pojemników można wyczarować piękne lampiony czy wazony, a plastikowe nieciekawe donice czy... wiaderka po twarogu z pomocą techniki imitacji kamienia i mchu można przemienić na orginalne dekoracyjne osłonki na donice itd.. Prace wyszły naszym Paniom piękne. Pracowały dzielnie i pilnie czerpały wiedzę i nowe umiejętności. My jesteśmy dumne ze wszystkich Pań! To była naprawdę wspaniała i twórcza sobota! Bardzo dziękujemy za gościnę i do zobaczenia ponownie już niedługo :)

Natalia 

Brak komentarzy: